Vedení společnosti Barrandov Studio zahájilo v sobotu 30. června první Týden českého filmového průmyslu v Karlových Varech slavnostním otevřením výstavy „Jak se šijí filmové kostýmy“ v prostorách Interaktivní galerii Becherova vila. Pozvání generální ředitelky společnosti Janky Vozárové přijali hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný, primátor města Karlovy Vary Petr Kulhánek a zástupci Ministerstva kultury ČR.

Praha, 30. 6. 2012 

U příležitosti zahájení prvního Týdne českého filmového průmyslu bylo předáno firemní ocenění Jáchym za vynikající spolupráci tvůrcům jihokorejsko-amerického sci-fi titulu Snowpiercer, který v současnosti vzniká v České republice a na Barrandově v režii uznávaného režiséra Joon-ho Bonga. „Velice si vážíme toho, že si producenti projektu vybrali jako svou tvůrčí základnu právě barrandovské ateliéry. Jedná se o historicky první takto rozsáhlou spolupráci mezi Jižní Koreou a českými filmovými pracovníky. I díky oboustranné spokojenosti s průběhem realizace věříme, že se nejedná o spolupráci poslední,“ uvedla k udělené ceně generální ředitelka Barrandov Studio Janka Vozárová.

Slavnostní setkání na zahradě Becherovy vily doplnila prezentace moderní filmové techniky a informace k současnému stavu Programu na podporu filmového průmyslu v české republice. „Právě otázka fiskálních stimulů, které naprosto klíčovou měrou ovlivňují mezinárodní konkurenceschopnost české filmové výroby, stála u zrodu celého projektu Týdne českého filmového průmyslu. Současnou situaci filmového průmyslu v mezinárodním kontextu rozebere v průběhu festivalu hned několik odborných setkání a panelových diskuzí. Je důležité si uvědomit, že systém, který efektivně pomáhá nám, filmařům a současně je navíc ziskový pro státní rozpočet, je ideální zbraní proti rostoucímu tlaku obdobných státních subvencí, fungujících prakticky po celém světě,“ vysvětluje myšlenku projektu obchodní ředitel společnosti Petr Tichý.

Na vernisáž výstavy, která mimo jiné veřejnosti přibližuje historii kostýmní výpravy oscarového hitu letošního jubilanta Miloše Formana Amadeus, navázala promenáda herců a komparzistů v kostýmech, která po 13. hodině vyrazila od Becherovy vily na lázeňskou promenádu.

Partnery Týdne českého filmového průmyslu jsou: Ministerstvo kultury ČR, Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, Filmová nadace RWE & Barrandov Studio, MEDIAdesk Česká republika, České filmové centrum, Slovenský filmový ústav, Národní filmový archiv, FAMU.