Již tradičně se Interaktivní galerie Becherova vila v Karlových Varech promění ve Vilu Barrandov Studia. Od 3. do 11. července zde proběhne během MFF Karlovy Vary řada programů pro širokou i odbornou veřejnost. Naplánované je například setkání s exkluzívním hostem Rustamem Ibragimbekovem, scenáristou Nikity Michalkova, a bude zahájena výstava Kouzelné světy Karla Zemana.

29. června 2015 - Hlavním lákadlem Vily Barrandov Studia bude letos série veřejně přístupných dialogů s filmovými profesionály. Návštěvníci budou mít příležitost diskutovat se scenáristou Nikity Michalkova Rustamem Ibragimbekovem, který napsal scénáře k filmům Unaveni sluncem nebo Lazebník sibiřský. Na tomto projektu se Barrandov Studio podílelo v roli koproducenta. Tajemství kostýmní výpravy přiblíží v praktických ukázkách výtvarnice Michaela Hořejší. O filmových dekoracích promluví celosvětově uznávaný architekt Jindřich Kočí. Trikový specialista Boris Masník, který pracoval na slavných Chobotnicích z druhého patra a dalších úspěšných projektech, vysvětlí, jak vznikaly klasické filmové triky a jak se v digitální postprodukci pracuje dnes. „Rád bych do naší vily pozval všechny filmové nadšence z řad široké i odborné veřejnosti. Přednášky jsou zdarma a není nutná ani festivalová akreditace,“ uvedl místopředseda představenstva Barrandov Studia Petr Tichý. Podrobný program naleznete v příloze tiskové zprávy.

Od 4. července se veřejnosti otevře interaktivní výstava, přibližující kouzelný svět režiséra-vizionáře Karla Zemana. Výstava představí originální kostýmy i interaktivní prvky, evokující tvorbu Karla Zemana, a to vše v doprovodu fotografií a dalších archivních dokumentů. „Náš fundus uchoval desítky originálních kostýmů, které pro Zemanovy filmy vznikly. A ze snahy je ukázat očím veřejnosti se zrodila naše již několikaletá spolupráce s Muzeem Karla Zemana, které se podílí i na této expozici,“ vysvětluje vedoucí barrandovského Fundusu kostýmů a rekvizit Věra Krátká. V prostorách expozice bude po celou dobu konání karlovarského festivalu v provozu také kavárna v secesním stylu. Pro návštěvníky je rovněž připraveno i tradičně oblíbené focení i s kostýmními doplňky v  dekoraci inspirované tvorbou Karla Zemana. Výstava samotná bude pro návštěvníky otevřena až do konce srpna letošního roku.