V barrandovských ateliérech tento měsíc vznikl nový videoklip pro hudební skupinu The Tap Tap, složenou z handicapovaných umělců.

Praha, 26. 4. 2011 

Píseň k videoklipu „Řiditel autobusu“složil Xindl X a natáčení se na Barrandově zúčastnili také Kamil Střihavka, Jiří Ornest, Luboš Andršt nebo Vojta Dyk. Nový videoklip bude mít premiéru na Párty na kolečkách v Divadle Archa v pátek 29. dubna.

Videoklip vypráví o potížích, s kterými se setkává bubeník kapely Marek Valenta při cestování hromadnou dopravou. Marek je menšího vzrůstu a ke své přepravě používá malé kolo, které na první pohled nevypadá jako kompenzační pomůcka, a tak se setkává s nepochopením řidičů autobusů.

Skupina začínala v roce 1998 původně jako muzikoterapeutický projekt při Jedličkově ústavu, ale postupem času se profesionalizovala a pevně etablovala. Dnes se souborem The Tap Tap spolupracuje celá řada výrazných hudebních tváří. „Bez profesionálního týmu a zázemí se jen obtížně můžete soustředit na práci. Barrandovské ateliéry poskytují vše, co si jen režisér při své práci může přát," chválí spolupráci s Barrandov Studio režisér videoklipu Radovan Síbrt.