O prvním adventním víkendu (30. listopadu a 1. prosince 2013) chystá Fundus Barrandov Studia nevšední program pro rodiny s dětmi. Speciální Mikulášská je zavede do kouzelného světa filmu mezi tisíce kostýmů a rekvizit.

Praha, 26. 11. 2013 

Již tento víkend se na Barrandově uskuteční třetí ročník filmové Mikulášské. Na děti a jejich rodiče čeká prohlídka Fundusu kostýmů a rekvizit v doprovodu pohádkových postav, spojená s řadou zábavných úkolů. Na jejím konci se každý dětský návštěvník dočká zasloužené odměny od samotného Mikuláše. Pro návštěvníky připravil Fundus také oblíbenou fotokostymérnu, ve které se budou moci nechat vyfotografovat ve filmovém kostýmu. Fotografii si pak odnesou na památku. A k vidění bude i několik kostýmů z výpravné norské pohádky Cesta za Vánoční hvězdou, která nedávno vstoupila do českých kin.

„Fundus Barrandov Studia není jen půjčovnou kostýmů pro profesionální filmaře. Pořádáme také spoustu programů pro veřejnost, takže naši kolekci má možnost vidět jakýkoliv zájemce,“  říká vedoucí barrandovského Fundusu Věra Krátká a dodává: „Právě Mikulášská patří k těmto oblíbeným programům, což dokládá i fakt, že se koná již potřetí.“

Kostýmní Fundus Barrandov Studia, který nabízí unikátní kolekci více než 260 000 kostýmů, obuvi, vlásenek a dalších doplňků, patří k největším půjčovnám v Evropě. Disponujeme také rozsáhlou sbírkou kostýmních originálů dochovaných z bohaté historie naší filmové i televizní tvorby. Nábytkový a rekvizitní fundus je neméně rozsáhlý. Nalezneme zde nábytek z různých epoch, koberce a dekorační látky, historické zbraně či zbrojní rekvizity. Není proto divu, že barrandovský Fundus aktivně a opakovaně vyhledávají jak tuzemští, tak zahraniční filmaři.

Vstupné na Mikulášskou činí 150 korun pro děti i dospělé (v ceně dětského vstupného je mikulášská nadílka). Vstupenky se prodávají na konkrétní den a hodinu. Zakoupit si je můžete osobně v pokladně Fundusu, nebo je zaplatit převodem na účet.

Vzhledem k charakteru akce a délce prohlídkové trasy je barrandovská Mikulášská vhodná pro děti od čtyř let. Další informace Vám rádi poskytneme na e-mailové adrese prohlidky@barrandov.cz.