Společnost Barrandov Studio podpořila vznik nového videoklipu ke skladbě „Konec světa – zrušeno“ hudebního souboru The Tap Tap. Barrandov Studio se tak stává partnerem benefiční akce „Koncert proti konci světa“, která se uskuteční v Praze, Brně a Ostravě 20. prosince tohoto roku. Slavnostní premiéra videoklipu proběhne již tento pátek 5. října v Divadle Járy Cimrmana v Praze na Žižkově.

Praha, 1. 10. 2012 

Pokračuje tak spolupráce, navázaná již v loňském roce v souvislosti s oceňovaným videoklipem k písni „Řiditel autobusu“, který získal mj. i druhé místo v kategorii video soutěže kreativních kampaní Louskáček 2012. „Naše společnost je ráda, že může být u vzniku videoklipu k další úžasné skladbě The Tap Tap. Pro natáčení jsme štábu poskytly jeden z ateliérů v našem hostivařském provozu. Výpravě videoklipu pak výrazně pomáhá divize Fundus,“ uvedl obchodní ředitel společnosti Barrandov Studio Petr Tichý.

Natáčení opět realizovala produkční společnost Pink Productions v čele s režisérem Radovanem Síbrtem, který stojí i za zmíněným Řiditelem autobusu. „Barrandov poskytuje přesně to, co režisér potřebuje: profesionální zázemí a klid na práci,” konstatuje režisér.

Slova k písni s výmluvným názvem „Konec světa – zrušeno“ napsal Tomáš Hanák, hudbu složil Michal Nejtek. Tomáš Hanák si zahrál i v právě dokončovaném videoklipu, společně třeba s Xindlem X a samozřejmě i „taptapáky“ samotnými. Videoklip vzniká s přípravami celostátního happeningu a benefice „Koncert proti konci světa“, který proběhne 20. prosince 2012 současně v Praze, Ostravě a Brně za účasti 12 kapel a mnoha dalších hudebníků z celé České republiky. Cílem koncertu je shromáždit finanční prostředky na vybavení multifunkčního bezbariérového vzdělávacího centra STUDEO při Jedličkově ústavu v Praze.

Kapelu The Tap Tap v roce 1998 založil a dodnes vede Šimon Ornest. V souboru hrají převážně handicapovaní studenti a absolventi Jedličkova ústavu v Praze. Mezi umělce se souborem spolupracující patří vedle Xindla X a Tomáše Hanáka také Vojtěch Dyk, Matěj Ruppert nebo Dan Bárta. The Tap Tap hrají vlastní skladby i originálně přepracované písně jiných umělců.

"Bez podpory Barrandov Studio by nemohl vzniknout náš kultovní klip Řiditel autobusu ani nejnovější klip k hymně proti konci světa Konec světa - zrušeno. Doufám, že tato spolupráce bude pokračovat i v budoucnu - samozřejmě pokud se nám s The Tap Tap podaří letošnímu konci světa zabránit," říká ke spolupráci Šimon Ornest.