Barrandov Studio si v lednu připomnělo osmdesát let od vůbec první klapky v barrandovských ateliérech. A již na 24. března připadá výročí premiéry prvního na Barrandově natočeného filmu, Vraždy v Ostrovní ulici. Právě proto jsme připravili na víkend 23. a 24. března první letošní prohlídky zákulisí barrandovského Fundusu, největší půjčovny filmových kostýmů a rekvizit ve střední Evropě.

Praha, 14. 3. 2013

Komentované prohlídky barrandovského Fundusu 23. s 24. března

O rozličné nabídce programů pro veřejnost u příležitosti letošního výročí již společnost Barrandov Studio informovala. A první letošní výlet do zákulisí barrandovské „továrny na sny“, jenž bude přístupný i pro individuální návštěvníky, připadne právě na předposlední březnový víkend.

„Pro návštěvníky zpřístupníme obě budovy Fundusu, tedy sklady kostýmů a sklady nábytku a rekvizit,“ přibližuje Věra Krátká, ředitelka divize Fundusu.Standardně u nás na Barrandově organizujeme pouze prohlídky skupinové. Tentokrát si na své přijdou také individuální zájemci a rodiny s dětmi.“

Tématem komentovaných prohlídek budou tentokrát filmové muzikály, v návaznosti na jednu z programových sekcí letošního MFF Praha – Febiofest, jehož je Barrandov Studio partnerem. Všichni zájemci se mohou mimo jiné těšit na vybrané kostýmy, kostýmní doplňky a rekvizity ze slavných českých muzikálů, které má Febiofest ve svém programu, jako jsou Starci na chmelu, Trhák nebo Dáma na kolejích. K vidění budou ale také dochované originály z Noci na Karlštejně.

Fundus Barrandov Studia je pro individuální i rodinné návštěvy otevřen v sobotu i v neděli od 10 do 12 hodin (areál je pro veřejnost přístupný již od 9.30). Vzhledem k omezené kapacitě míst je nutné si prohlídku předem rezervovat na prohlídky@barrandov.cz. Od 10 do 13 hodin bude fungovat také fotokostymérna bez nutnosti předchozí rezervace či návštěvy prohlídky.

Výstavní projekty na hradech a zámcích

Neméně atraktivní pozvánkou do historie kostýmního a rekvizitního výtvarnictví na Barrandově budou letos výstavní projekty, kterými Fundus obohatí sezónní nabídku pro návštěvníky hradů a zámků.

Věra Krátká k tomu říká: „Již nyní o Velikonocích bude zahájen provoz na zámku Telč, kde na návštěvníky čeká expozice připomínající slavnou pohádku Jak se budí princezny. Na začátek léta připravujeme pro malé a velké fanoušky této pohádky také jeden víkend se speciálním programem a soutěžemi.“

Také hrad Sovinec připravuje o velikonočním víkendu zábavný program, tentokrát inspirovaný zákulisím pohádky Hrátky s čertem. A pokračují také přípravy kostýmních expozic na Karlštejně nebo na Horšovském Týně.