V sobotu 28. března Pražský hrad slavnostně zahájí letošní turistickou sezónu. Hlavními hvězdami doprovodného programu budou originální kostýmy z Fundusu Barrandov Studia. Některé z nich si obléknou účinkující, kteří se představí v rolích významných historických osobností, jiné si budou moct vyzkoušet sami návštěvníci v atraktivní barrandovské fotokostymérně.

24. 3. 2015, Praha

Mnoho českých i zahraničních návštěvníků bude mít 28. března jedinečnou příležitost podívat se zdarma do unikátních památkových objektů Pražského hradu. Pozorní organizátoři navíc připravili speciální program, který ve zkratce představí nejdůležitější momenty z bohaté historie tohoto významného královského sídla, a to prostřednictvím několika historických osobností, které zde vládly. Svůj zajímavý příběh bude vyprávět Karel IV. a jeho čtyři choti, Marie Terezie v doprovodu svých patnácti dětí, Rudolf II. se svou milenkou, hraběnkou Stradovou a se svou sestrou.

Zajímavostí je, že kompletní kostýmní a maskérský servis průvodu zajišťuje Barrandov Studio, jehož Fundus kostýmů a rekvizit patří k největším v Evropě. Najdete v něm na 300 000 kostýmů od středověku po současnost, z nichž mnohé si zahrály ve slavných historických či výpravných filmech. „Kostýmy a maskérský servis jsme zajišťovali pro zahájení turistické sezóny Pražského hradu už v loňském roce a věřím, že se nám podařilo dodat akci tu správnou slavnostní atmosféru. Proto jsme rádi, že nás Správa Pražského hradu opět vyzvala ke spolupráci,“ uvedla vedoucí Barrandovského Fundusu Věra Krátká.

„Profesionální barrandovské kostýmy konvenují s majestátem Pražského hradu,“ říká ředitel Odboru turistického ruchu SPH František Kadlec, který je zároveň představitelem Rudolfa II. Nejen jeho kostým, ale například i kostým Marie Terezie ušili v barrandovských dílnách na míru podle historických vzorů.

Barrandov Studio zve návštěvníky také do své fotokostymérny, která bude při této příležitosti umístěna v prostoru druhého nádvoří Pražského hradu. „Zájemce zde oblékneme do filmových kostýmů a za malý poplatek je vyfotografujeme. Vytištěnou fotografii si rovnou odnesou na památku,“ vysvětlila Věra Krátká.