Barrandovský Fundus disponuje rozsáhlou sbírkou kostýmních originálů dochovaných z různých filmových a televizních projektů. Naším cílem je uchování tohoto firemního dědictví pro budoucí generace a i jeho systematická prezentace veřejnosti.

Detail fotografie

Tuto kolekci dnes tvoří více než 500 kusů kostýmů a naše společnost se věnuje jejímu dalšímu rozšiřování. Některé kostýmy a kostýmní doplňky z této vzácné kolekce jsou navíc od roku 2007 také součástí centrální evidence sbírek Ministerstva kultury ČR pod evidenčním číslem BAR/007-10-11/357007. Více o informací o sbírce Barrandov Studio, kam spadají také vybrané tiskové materiály, či fotografie, si můžete přečíst zde.

  • inventář sbírky barrandovského firemního dědictví s ohledem na jeho ojedinělost není uřčen pro půjčování třetím osobám
  • tato kolekce slouží pouze pro výstavní a prezentační projekty, realizované přímo společností Barrandov Studio
  • vybrané exponáty mohou návštěvníci rovněž shlédnout na tematických výstavách v expozici Filmpoint

Součástí sbírky Firemního dědictví jsou některé originály kostýmů, které jsou spojené s „příběhem“ konkrétních českých herců a hereček z kultovních českých pohádek, historických filmů i televizních seriálů. Například tomuto zvláštnímu režimu, vyjmutému ze standardních podmínek půjčování, podléhají kostýmy z pohádek jako Tři oříšky pro Popelku, Pyšná princezna, Princezna se zlatou hvězdou, Jak se budí princezny, Princezna ze mlejna, Z pekla štěstí, Malá mořská víla, S čerty nejsou žerty, Hrátky s čertem, Obušku z pytle ven nebo Kouzelný měšec, i z dalších filmů a seriálů jako například Pan Tau, Arabela, Cirkus Humberto, Císařův pekař a Pekařův císař, Svatby pana Voka, S tebou mě baví svět, z filmů Karla Zemana či oscarového snímku režiséra Miloše Formana Amadeus.