Barrandov Studio chystá na neděli 2. června pohádkový den s Popelkou. V areálu studia čeká na všechny návštěvníky bohatý program inspirovaný nestárnoucím filmem Tři oříšky pro Popelku, od jehož natáčení letos uplyne již čtyřicet let.

Praha, 28. 5. 2013 

Akce navazuje na dlouhodobou snahu společnosti otevírat malým i velkým zájemcům o filmové zákulisí historii vzniku nejvýraznějších filmových titulů z historie. A proč si s nadcházejícím létem nepřipomenout ducha nezapomenutelné „vánoční“ pohádky?

„Můžete se těšit na vtipné soutěže pro všechny, které ještě baví pohádky, vystoupení scénického šermu a divadelní představení, ukázky práce s filmovými zvířaty a další zajímavý program. Připravena je i procházka areálem studií, nebo komentovaná návštěva oddělení filmových kostýmů a rekvizit. Vyzkoušet můžete také populární fotokostymérnu,“  zve na akci ředitelka divize Fundus Věra Krátká.

Prohlídka rekvizitního Fundusu vám odhalí početnou sbírku nábytku a dalších rekvizit od středověku až do doby nedávno minulé. Procházka areálem ateliérů s vyprávěním o historii studia a filmech, které se zde natočily, Vás mimo jiné zavede i do interiéru vybraných ateliérů. Při prohlídce kostýmního Fundusu uvidíte uniformy i civilní kostýmy od středověku až po současnost a nahlédnete také do vlásenkářské dílny. „Bezesporu hlavním lákadlem zábavného dne budou dochované originální kostýmy z filmové Popelky, z nichž některé mají statut kulturního dědictví České republiky,“ dodává Věra Krátká.

Akce proběhne v neděli 2. června od 10 do 15 hodin a to za každého počasí. Z důvodu omezené kapacity prosíme o předchozí rezervaci vstupenek e-mailem na prohlidky@barrandov.cz (včetně počtu dětských a dospělých návštěvníků). Vstup na akci v areálu Barrandova je přes zadní vjezdovou vrátnici studia, z křižovatky Slavínského a Geologická. Při cestě MHD je to do ateliérů nejblíže z tramvajové stanice K Barrandovu (linky 12, 14 nebo 20) nebo z autobusové zastávky Slavínského (linka 105, případně 230). Osobní automobily lze parkovat přímo na prostranství u vjezdové brány, případně na přilehlém parkovišti supermarketu.