Fundus společnosti Barrandov Studia přichází v únoru s novým tématem prohlídek pro veřejnost. Tentokrát si přijdou na své hlavně fanoušci Vladimíra Menšíka a jeho pohádkových i komediálních rolí. K vidění bude ucelená kolekce kostýmů z pohádek Princ a Večernice a Jak se budí princezny a také originální kostýmy z oblíbené komedie Jak utopit doktora Mráčka aneb konec vodníků v Čechách. Prohlídky se konají již od října každou první sobotu v měsíci a jsou určeny dospělým stejně jako dětem, pro které je navíc připraveno zábavné dobrodružné pátrání se Sněhurkou.

Praha, 31. 1. 2012 

V sobotu 4. února se mohou návštěvníci prohlídek filmových kostýmů těšit kromě stálých sbírek Fundusu také na ucelenou kolekci pocházející z natáčení pohádek Princ a Večernice a Jak se budí princezny. „Tyto pohádky spojuje nejen osoba režiséra Václava Vorlíčka a významného kostýmního výtvarníka Theodora Pištěka, ale v obou si zahrál i Vladimír Menšík, na jehož herecké role jsme se tentokrát rozhodli zaměřit“, prozrazuje ředitelka Fundusu Věra Krátká.

Kromě jeho pohádkového krále a Matěje z výše zmíněných dětských filmů, uvidíte i kostýmy, ve kterých si zahrál jednoho ze sedmi posledních vodníků v Čechách či oblek pana Majera, jenž svým nálezem kouzelného zvonečku otevře cestu do pohádkového říše princezny Arabely. „Můžete se těšit nejen na kostýmy pana Menšíka, ale i na kostýmy jeho hereckých kolegů a nejzajímavější rekvizity z těchto filmových projektů,“ doplňuje Věra Krátká.

I tentokrát budou prohlídky doplněné bohatým doprovodným programem. Děti se mohou ve společnosti Sněhurky a princezen zúčastnit pátrání po zatoulaných trpaslících a v průběhu dobrodružné cesty potkají další pohádkové bytosti. Ve spolupráci s firmou Fotolab je opět připraveno oblíbené focení v historických kostýmech a bavit budou návštěvníky i dámy a kavalíři ze skupin historického šermu Alotrium a Taurus.

Komentované prohlídky se konají každou první sobotu v měsíci se začátky v každou celou hodinu od 10:00 do 15:00. Ve 14:00 je zařazena také prohlídka v anglickém jazyce. Vstupné je stanoveno na 120 korun pro dospělé, 60 korun pro děti do patnácti let a 80 korun pro důchodce. Rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti činí 300 korun. Prohlídku je možné navštívit po rezervaci uskutečněné nejpozději 24 hodin před jejím začátkem, zprávou zaslanou na e-mailovou adresu: prohlidky@barrandov.cz. Více informací najdete na www.barrandov.cz a na facebooku Barrandov Studia – Fundus.

K budově kostýmního Fundusu se dostanete vstupem do areálu Barrandov Studia (Kříženeckého nám. 322/5, 152 00 Praha 5) přes zadní vjezdovou vrátnici z ulice Geologická, MHD pak z tramvajové zastávky K Barrandovu (č. 12, 14, 20) či z autobusové Na Vrškách (246, 248,192).