Společnost Barrandov Studio navazuje na úspěšnou loňskou spolupráci s Pražským divadelním festivalem německého jazyka a vybraná divadelní představení letošního ročníku festivalu opět přivítá v barrandovských filmových ateliérech. Letos navíc ve speciálním dvojprogramu v sobotu 3. a v neděli 4. listopadu nechá návštěvníky nahlédnout i do filmového zákulisí.

Praha, 24. 10. 2012 

Již v pátek se na Barrandově odehraje zahajovací představení Hořké slzy Petry von Kant v podání Residenztheater Mnichov, které zde jako večerní program zůstane až do neděle 4. listopadu. A právě na první festivalový víkend je v barrandovském ateliéru č. 4 připraveno také odpolední dětské představení Červená Karkulka (TAK Theater, Luxembourg). Zájemci o obě tato představení mohou ovšem návštěvu divadla spojit i s návštěvou zákulisí barrandovského filmového studia.

V sobotu i v neděli (vždy od 14 do 18 hodin) je pro návštěvníky otevřena možnost doplňkové procházky areálem studia s cílem v barrandovském kostýmním Fundusu, který patří k největším v Evropě.

„Pravidelné komentované prohlídky našeho Fundusu se těší stoupajícímu zájmu veřejnosti. V rámci spolupráce s Festivalem jsme se rozhodli, že obvyklý prohlídkový okruh rozšíříme a návštěvníci se tak budou moci podívat i do zákulisí samotných ateliérů,“ říká Věra Krátká, ředitelka divize Fundus společnosti Barrandov Studio. „Speciálně pro tuto příležitost také výklad a ukázku dochovaných kostýmů ve Fundusu zaměříme právě na spolupráci Barrandova na německých a rakouských projektech,“ dodává Věra Krátká.

Doplňkovou atrakcí obou víkendových odpolední ve filmovém zákulisí bude i populární barrandovská fotokostymérna, v níž se návštěvníků ujmou zkušené filmové kostymérky, pomohou jim s výběrem z kolekce originálních historických kostýmů a zájemci se tak budou moci se svými blízkými nechat zvěčnit coby filmové hvězdy.

Zvýhodněné vstupné na dvojprogram divadelního představení a prohlídky studia je v předprodeji 450 Kč na večerní představení a 150 Kč na odpolední dětské představení. Doplňkové vstupné na prohlídky studia na místě vyjde na 60 Kč na osobu.

Pro pěší návštěvníky a návštěvníky, kteří na Barrandov zamíří MHD bude přístup do areálu hlavní vjezdovou vrátnici na Kříženeckého náměstí 322. K dopravě do studií je možno využít tramvajových linek 12, 14 a 20 (zastávka K Barrandovu je asi půl kilometru vzdálená) a autobusů 105 a 230 (staví přímo na Kříženeckého náměstí v zastávce Filmové ateliéry). Při dopravě autmobilem je na vyhrazený parking vjezd přes zadní vjezdovou vrátnici z ulice Geologická.