Návštěvníci mají už jen měsíc na to, aby se přišli podívat na výstavu o vzniku filmu Tři bratři na pražský Barrandov. Interaktivní expozice, kterou studio připravilo ve spolupráci s Janem Svěrákem, představuje části filmových dekorací, originální kostýmy a rekvizity, třeba i obřího vlka z Červené Karkulky. Již od června tohoto roku vystřídá trojici pohádkových bratrů nový projekt. Ten nabídne návštěvníkům pohled do zákulisí nejnovějšího filmu Alice Nellis, pohádky Sedmero krkavců. Významným rozšířením projde stálá část expozice věnovaná samotné historii barrandovských ateliérů, která představí originální kostýmy a rekvizity z pohádky Tři oříšky pro Popelku a z oscarového Amadea.

14. 4. 2015, Praha

Tři bratři už jen měsíc

Zcela nový výstavní prostor v historické budově Barrandov Studia otevřela s koncem léta 2014 výstava o vzniku diváckého hitu Tři bratři. Až do 10. května zde můžete vidět například interiér chaloupky, v níž bydlela Maruška z pohádky O dvanácti měsíčkách, zámeckou bránu ze Šípkové Růženky porostlou trním a nechybí ani obří loutka vlka z pohádky o Červené Karkulce. „Expozicí se prolínají kostýmní originály podle návrhů výtvarnice Simony Rybákové, které vznikly v krejčovských dílnách Barrandov Studia a barrandovští krejčí nad nimi strávili téměř 900 hodin práce,“ zve před závěrem výstavy vedoucí Fundusu Barrandov Studia Věra Krátká. Připravena je také řada hravých interaktivních prvků. Návštěvníci si mohou například nakreslit vlastní storyboard nebo si složit filmové puzzle.

Výstava je veřejnosti otevřena vždy ve čtvrtek od 10 do 18 hodin a o víkendu od 10 do 16 hodin. Od pondělí do pátku si mohou návštěvu expozice objednat organizované skupiny. Základní vstupné je 120 korun, snížené pro studenty a seniory 100 korun. Rodina zaplatí 300 Kč.

Od června novinka Alice Nellis a pohled do historie Barrandova

Od června 2015 bude na Barrandově k vidění další pohádková výstava, tentokrát ve spolupráci s režisérkou Alicí Nellis, která uvede do kin příběh Sedmera krkavců podle Boženy Němcové. Kostýmní a rekvizitní originály z této pohádky ovšem nebudou zdaleka jediným lákadlem rozšířené výstavy. „Bude se jednat o komponovanou expozici, která návštěvníkům představí historii Barrandova i současnou práci barrandovských mistrů,“ vysvětluje Věra Krátká. Historická část expozice bude věnována Oscary ověnčenému Amadeovi Miloše Formana a nezapomenutelné filmové pohádce Tři oříšky pro Popelku. Návštěvníci si budou moci prohlédnout zejména originální kostýmy z obou filmů, jejichž autorem je Theodor Pištěk.