V pražském Rudolfinu se v neděli 12. února uskutečnil již druhý pohádkový koncert s podtitulem „Večerníček na koncertě“. Společnost Barrandov Studio na akci s charitativním posláním zapůjčila sérii pohádkových kostýmů.

Praha, 13. 2. 2012 

Koncert s pohádkovou hudbou moderovala Martina Kociánová. Do programu byly zařazeny balety Louskáček a Šípková Růženka P. I. Čajkovského nebo Popelka S. Prokofjeva a svita z večerníčkových melodií Petra Skoumala. „V námi připravované expozici proto nemohl chybět kostým ‘chudé Popelky‘ z Tří oříšků pro Popelku, nebo postavy Růženky a zlé sudičky z populární pohádky Jak se budí princezny. Na malé návštěvníky ve foyer pochopitelně čekala i postava Krakonoše z Krkonošských pohádek,“ uvedla ředitelka Fundusu Věra Krátká.

Pracovníci Fundusu ovšem v Rudolfinu instalovali i další kostýmní originály z populárních dětských filmů a seriálů. „Měli jsme zde Pana Tau a malou Claudii, dále pětici originálních kostýmů z Arabely, samozřejmě včetně jejích šatů nebo šatů princezny Xénie. A ze starších titulů jsme pro dětské odpoledne v Rudolfinu vybrali ještě čerta a princeznu Dišperandu z Hrátek s čertem,“ doplnila Věra Krátká.

Pokračování projektu dětských koncertů Pražské komorní filharmonie v pražském Rudolfinu bylo opět spojeno s charitativním projektem – výtvarnou soutěží pro děti o nejkrásnější kresbu noční sovy v kategoriích do 7 let a 8 až 15 let. Z vybraných obrázků bude uspořádána prodejní výstava, jejíž výtěžek poputuje občanskému sdružení Aurelius, které rekonstruuje bývalý augustiniánský klášter v Pivoni, se záměrem vytvořit léčebné a rehabilitační středisko pro postižené děti, azyl pro děti z válečných oblastí nebo zemí, zasažených přírodní katastrofou.