Barrandov Studio je jedním z největších a nejstarších filmových studií v Evropě.

Detail fotografie

Za dobu více než osmdesátipětileté existence ateliérů se zde natočilo přes 5000 českých a zahraničních filmů, které společnost přímo vyrobila nebo se na jejich výrobě podílela.

Filmová tvorba je komplexní činností, která vyžaduje spolupůsobení mnoha disciplín a řemesel. Klíčovou předností studia je přítomnost naprosté většiny z nich na jednom místě - na pověstném „barrandovském kopci nad Prahou“, kam svoji továrnu na filmové sny umístili na počátku 30. let její otcové zakladatelé – bratři Havlové.

Jen málokdy vlaje nad Barrandovem pouze česká vlajka. Ateliéry a související služby využívají tradičně čeští filmaři a s nimi zahraniční tvůrci - nejčastěji z USA, Velké Británie, Francie, Německa nebo Ruska. Jako výrobní základnu si Barrandov Studio oblíbila v posledních deseti letech také filmová a televizní reklama, v ateliérech se pořádají i společenské akce.

Barrandov Studio a.s. je jedinou nástupnickou společností původního holdingu AB Barrandov a.s. Majoritním vlastníkem společnosti je MORAVIA STEEL a.s.

Představenstvo: Petr Tichý, M. A. (předseda), Ing. Lenka Piškulová (místopředseda), Rudolf Silný (člen)

Dozorčí rada: Ing. Mojmír Kašprišin (předseda), Ing. Petr Popelář (místopředseda), JUDr. Tomáš Chrenek, LL.M. (člen)

Barrandov Studio a.s.


Kříženeckého nám. 322/5
152 00 Praha 5 Hlubočepy
IČ: 28172469
DIČ: CZ28172469
Tel.: +420 267 071 111
Fax: +420 267 071 133
E-mail: recepce@barrandov.cz


Společnost zapsána
u Městského soudu
pod spisovou značkou B 12502