V těchto dnech měl mezinárodní premiéru norský snímek King of Devil´s Island režiséra Mariuse Holsta.

Praha,. 28. 1. 2011 

Na výrobě historického dramatu z počátku dvacátého století spolupracovalo i Barrandov Studio. Oddělení Fundusu zapůjčilo pro natáčení zhruba 100 kompletních kostýmů.

Příběh, inspirovaný skutečnými událostmi, se odehrává v roce 1915 v úchvatné krajině fjördu poblíž norského Osla – v chlapeckém nápravném ústavu na ostrově Bastö. Ten proslul krutostí, s níž personál přistupoval ke svým svěřencům, když je využíval jako levnou pracovní sílu. Hlavní roli ve filmu přijal známý herec Stellan Skarsgård (Dobrý Will Hunting, Mamma Mia!, Goyovy přízraky). Snímek King of the Devil´s Island vznikal v produkci společnosti 4 ½ Fiksjon.
Kostýmní výtvarnice Katja Watkinsová, která v Praze kostýmy vybírala, navštěvuje barrandovský Fundus opakovaně. Byla kostýmní výtvarnicí u filmu Maria Larsson's Everlasting Moment Jana Troella nebo u dokončovaného snímku režisérky Lisy Ohlinové Simon and the Oaks, který bude mít premiéru již v únoru tohoto roku.

„Holstův snímek je důkazem nadšení, které naše práce vzbuzuje u severských partnerů. Norské, finské nebo švédské produkce se k nám pravidelně vracejí. A mě těší, že právě na Barrandově umíme splnit všechny jejich přání a požadavky,“ říká ředitelka divize Fundus Věra Krátká.