Barrandovský Fundus pokračuje i v prosinci v cyklu komentovaných prohlídek filmových kostýmů. Ty se konají již od října pravidelně každou první sobotu v měsíci. Kromě stálých sbírek se mohou již tuto sobotu návštěvníci těšit na původní kostýmy z pohádek s čertovskou tématikou. Pro malé návštěvníky je navíc připraven dětský okruh plný her a na závěr i menší mikulášské překvapení.

Praha, 30. 11. 2011 

V sobotu 3. prosince se ve Fundusu Barrandov Studia koná další z pravidelných prohlídek filmových kostýmů. Na své si přijdou všichni filmový fanoušci, kteří mají možnost zblízka si prohlédnout dochované kostýmy ze známých filmů a dozvědět se to nejzajímavější ze zákulisí kostýmní výpravy. Tentokrát bude hlavním tématem blížící se svátek svatého Mikuláše a na Barrandově potkáte i anděly, čerty a čertice. Velkým lákadlem pro velké i malé návštěvníky budou výjimečně vystavované originály z pohádek s čertovskou tématikou. „Můžete se těšit na krásné kostýmy, které navrhl Josef Lada pro Hrátky s čertem, na Lucifery z novějších pohádek Z pekla štěstí a Peklo s princeznou či na originály z kultovního snímku S čerty nejsou žerty,“  prozrazuje ředitelka divize Fundus Věra Krátká.

Děti se mohou ve společnosti Sněhurky také vydat po stopách zatoulaných trpaslíků. V průběhu dobrodružné cesty potkají různé pohádkové bytosti a pokud byly celý rok hodné, tak je na závěr čeká malé mikulášské překvapení.

Ve spolupráci s firmou Fotolab je opět připraveno oblíbené focení v historických kostýmech. Pro velký úspěch z minulého měsíce se i tentokrát prohlídek zúčastní dámy a kavalíři ze skupiny historického šermu Alotrium.

Komentované prohlídky začínají v každou celou hodinu od 10:00 do 15:00 hodin. Ve 14:00 je zařazena také prohlídka v anglickém jazyce. Vstupné je stanoveno na 120 korun pro dospělé, 60 korun pro děti do patnácti let a 80 korun pro důchodce. Rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti činí 300 korun. Návštěvníci, kteří se chtějí vyhnout čekání, mají možnost rezervovat si konkrétní čas své prohlídky na emailové adrese prohlidky@barrandov.cz

K budově kostýmního Fundusu se dostanete vstupem do areálu Barrandov Studia (Kříženeckého nám. 322/5, 152 00 Praha 5) přes zadní vjezdovou vrátnici z ulice Geologická, MHD pak z tramvajové zastávky K Barrandovu (čísla 12, 14, 20) či z autobusové Na Vrškách (246, 248,192).