Dnes se do barrandovských ateliérů přesunuje natáčení norsko-českého koprodukčního projektu Král Vánoc – V plné zbroji. Tvůrci v čele s režisérkou Thale Persen navazují na úspěšný stejnojmenný norský seriál odvysílaný v roce 2012. Produkci do České republiky nalákal mimo jiné systém filmových pobídek. Barrandov Studio poskytuje i další služby a pomáhá se zajištěním cash-flow při tuzemském natáčení filmu.

26. 1. 2015, Praha

Celovečerní pokračování úspěšného seriálu

Divácky úspěšný norský seriál vypráví o chlapci Kevinovi, který najde z rodného městečka cestu do kouzelného světa Údolí rytířů, kde zažívá nejedno dobrodružství a sblíží se s králem. Jejich společným protivníkem je králův bratr Snerk, jenž baží po trůnu… Přestože se v seriálu podařilo dobru nakonec nad zlem zvítězit, příběh celovečerního filmu Snerkovi nabídne další příležitost dostat se k moci a hrdinové budou muset znovu prokázat svou odvahu.

Produkční spolupráce Barrandova Studia a Film Kolektivu

Natáčení v České republice produkčně zajišťuje společnost Film Kolektiv ve spolupráci s Barrandov Studiem a v klíčových pozicích na filmu participují čeští tvůrci – hlavním architektem je Robert Komárek a uměleckým maskérem Ivo Strangmüller. Producentem za českou stranu je Pavel Berčík.

Spolupráci s českou produkcí hodnotí producent filmu Frederick Howard ze společnosti Storm Films: „Natáčení v České republice je skvělé. Naši tuzemští koproducenti z Film Kolektivu jsou velcí profesionálové s týmovým duchem. Výsledky jsou na světové úrovni a to pochopitelně v rámci schváleného rozpočtu!“

Dnes startuje natáčení v populárním barrandovském ateliéru č. 4, zvaném „Čtyřka“ nebo „Dřevák“.   Štáb stráví natáčením na Barrandově dva týdny. Tvůrci oceňují nejen zázemí studia, ale i řemeslnou kvalitu naší dekorační služby nebo široký výběr barrandovského fundusu,“ uvedl místopředseda představenstva společnosti Barrandov Studio Petr Tichý.

Barrandov Studio přispívá také k průběžnému financování tuzemského natáčení.  „Máme štěstí, že můžeme spolupracovat právě s Barrandov Studiem, které se kvalitou své práce řadí k nejlepším studiím na světě. Barrandovská studia pomáhají i se zajištěním cash-flow projektu a vím, že se na ně můžeme kdykoli v budoucnu opět s důvěrou obrátit,“ dodává producent Frederick Howard.

České pobídky lákají skandinávské filmaře

Také další lokace našli producenti právě v České republice. Natáčelo se v Českém ráji, na hradě Kost a na hradě Křivoklát. Jak uvedla vedoucí Czech Film Commission, Ludmila Claussová jsou české historické lokace jedním z nejsilnějších lákadel pro skandinávské filmaře. „Od zavedení pobídek v roce 2010 u nás především dánští a norští producenti točí každoročně několik filmů a seriálů. Jedná se téměř výhradně o historické látky, pro které Česká republika nabízí širokou škálu lokací a filmové štáby s potřebnými zkušenostmi a zázemím. To vše v takové míře jako u nás ve Skandinávii nenajdou,“ říká Ludmila Claussová.

Král Vánoc tak není prvním fantastickým příběhem ve skandinávské produkci,  na němž se podílí Barrandov Studio. „V loňském roce se na Barrandově natáčel dánský projekt Dina, dcera jasnovidky. A třeba pro norskou pohádku Cesta za vánoční hvězdou, jíž známe i z tuzemských kin, vznikly v roce 2012 v barrandovských dílnách mj. originální kostýmy,“ dodává Petr Tichý.

Premiéra celovečerního Krále Vánoc je předběžně plánována na adventní čas letošního roku.