V listopadu se dostávají do kin hned tři české snímky, na jejichž vzniku se podílela společnost Barrandov Studio. Ivan Vojnár uvedl svou Nepravděpodobnou romanci, vánoční atmosféru předznamenávají Křídla Vánoc a v Klaunech se opět potkává tvůrčí tandem Oldřich Kaiser a Jiří Lábus. Na plátna kin si ovšem nacházejí cestu i mezinárodní projekty, jejichž tvůrci využily služeb Barrandov Studia.

Praha, 20. 11. 2013 

České filmy s „barrandovskou stopou“

Již 7. listopadu vstoupil do kin snímek Nepravděpodobná romance režiséra a scenáristy Ivana Vojnára, vyprávějící o tragickém přátelství dvou dívek zkoušených osudem. Scénář vznikl na základě filmové povídky, kterou v roce 2007 ocenila Filmová nadace RWE & Barrandov Studio.

Film Křídla Vánoc režisérky Karin Babinské, který se za partnerských podmínek natáčel v barrandovském ateliéru č. 4, se v kinech hraje od 14. listopadu. V hlavních rolích romantického příběhu o splněných přáních čtveřice nesourodých přátel excelují Richard Krajčo, Vica Kerekes, David Novotný a Jakub Prachař.

Na filmu Viktora Tauše Klauni se výrazně podílela barrandovská stavební jednotka. Snímek bude mít slavnostní premiéru 27. listopadu a Barrandov Studio je jejím hrdým partnerem. Doprovodná společenská akce se tak odehraje přímo v ateliérech na Barrandově. Filmu dominují populární Oldřich Kaiser a Jiří Lábus. „Barrandov Studio se snaží pro české filmové projekty vždy najít výhodné podmínky a reagovat na potřeby filmařů flexibilně. Filmy, jež našly cestu do kin během letošního podzimu, dokládají úspěch této dlouhodobé spolupráce,“ uvedla obchodní ředitelka Barrandov Studia Lenka Hrabovská.

Mezinárodní projekty z Barrandova v českých kinech

Listopadovou tuzemskou premiéru, jejímž je Barrandov Studio partnerem, měla rovněž výpravná norská pohádka režiséra Nilse Gaupa Cesta za vánoční hvězdou. Poutavý pohádkový příběh s ohromující filmovou výpravou využil během natáčení v ČR i služeb barrandovského Fundusu kostýmů a rekvizit. A další z výrazných mezinárodních projektů, do nichž se Barrandov Studio v nedávné době zapojilo, budou moci čeští diváci v kinech začátkem příštího roku. V lednu se uskuteční domácí premiéra nové verze kultovní a nezapomenutelné Angeliky - Markýzy andělů. „Jsem rád, že má i české publikum možnost čas od času vidět v kině mezinárodní projekty, které barrandovskými ateliéry procházejí, anebo využívají alespoň částečně služeb naší společnosti,“ říká Petr Tichý, generální ředitel společnosti Barrandov Studio, a dodává: „Zahraniční filmy, vzniklé v České republice, jsou dokladem inspirativní mezinárodní spolupráce a důvěry, kterou zahraniční tvůrci vkládají do českých filmových řemeslníků.“