Dne 13. března vstupuje do kin další zahraniční snímek s „barrandovskou stopou“, a to francouzský film Kráska a zvíře režiséra Christophea Ganse.

Praha, 11. 3. 2014 

Hvězdně obsazený pohádkový thriller, v němž si zahráli například Vincent Cassel či Léa Seydoux, se točil v německém Babelsbergu. Ve snímku ale uvidíme i řadu kostýmů a rekvizit z barrandovského fundusu. Na projekt bylo z našich skladů pronajato celkem 587 kusů rekvizit (nábytku, dekoračních látek i drobných rekvizit) a několik desítek kostýmů.

Známý příběh pojednává o kupcově dceři Krásce, která se obětuje, když zvíře požaduje smrt jejího otce, a vydává se sama na jeho hrad. Přes počáteční odpor se se zvířetem, z nějž se na konci opět stane krásný princ, sblíží.

„Náš Fundus kostýmů a rekvizit se velmi často podílí na mezinárodních projektech. V nedávné době se v českých kinech objevila například výpravná pohádka Cesta za Vánoční hvězdou, půjčovali jsme a šili kostýmy také pro oceňovanou Královskou aféru. Snad ještě častěji ale naše kostýmy putují na natáčení přímo do zahraničí, nejčastěji do Skandinávie či německy mluvících zemí, což je i případ Krásky a Zvířete,“
říká Věra Krátká, vedoucí barrandovského Fundusu. „Rekvizitní výpravu filmu měl na starosti Marc Fielk, který v roce 2012 fundus několikrát navštívil, aby si rekvizity vybral osobně, a z naší nabídky by nadšený,“ dodává Věra Krátká.

Barrandovský Fundus patří k největším půjčovnám v Evropě, kostýmním a rekvizitním výtvarníkům nabízí sbírky doslova "od pravěku po současnost". Na kostýmní a rekvizitní kolekce, které prošly stovkami domácích i zahraničních projektů, se filmoví fanoušci mohou přijít podívat na vlastní oči. Skupinové komentované prohlídky si lze rezervovat na prohlidky@barrandov.cz.