Pravidelný cyklus komentovaných prohlídek kostýmního Fundusu Barrandov Studia se i v květnu vrátí k úspěšnému tématu z první dubnové soboty. Návštěvníkům společnost Barrandov Studio představí dochované kostýmní originály z nejznámějších českých hudebních filmů a muzikálů. Akce se uskuteční v sobotu 5. května.

Praha, 2. 5. 2012 

Pozornost bude zaměřena hlavně na muzikál Noc na Karlštejně a na „popovou pohádku“ Šíleně smutná princezna. „Ve filmu Noc na Karlštejně zaujme diváka nejen výborný text a skvělá hudba, ale i typicky barevné kostýmy ušité podle středověké módy. Návštěvníci se k filmu dozvědí i další zajímavosti. Například proč je paruka Jany Brejchové alias manželky Karla IV. ve skutečnosti zrzavá a ne blond, jako ve filmu,“ uvádí ředitelka Fundusu Věra Krátká. „A k Šíleně smutné princezně jsme mimo jiné připravili kolekci kostýmů Heleny Vondráčkové, včetně speciální verze smutečních šatů, kterou si ve filmu oblékl Josef Kemr. A chybět nebudou ani postavy poťouchlých rádců X a Y i s futuristickými brýlemi,“ doplňuje Věra Krátká. Návštěvníci samozřejmě uvidí i velký počet dalších kostýmů ze sbírek kostýmního Fundusu Barrandov studia, který dnes čítá více než 250 000 kusů.

I tentokrát prohlídky doplní bohatý doprovodný program. Návštěvníky budou bavit dámy a kavalíři ze skupin historického šermu Alotrium a Taurus, a ve spolupráci s firmou Fotolab je připraveno oblíbené focení v historických kostýmech.

Komentované prohlídky společnost Barrandov Studio připravuje pravidelně, každou první sobotu v měsíci, kromě července, kdy se barrandovský Fundus představí na festivalu v Karlových Varech. Na první červnovou sobotu je ovšem přichystána specialita: Dětský den v barrandovském Fundusu. „Na děti i jejich rodiče čeká spousta tematických her a atraktivních doprovodných akcí. Výjimečně v tento den také zpřístupníme budovu Fundusu nábytku a rekvizit, v níž návštěvníkům představíme další netušené poklady z historie barrandovské filmové výpravy,“ zve Věra Krátká.

Prohlídky s průvodcem probíhají od 10:00 do 15:00 hodin. Ve 14:00 je zařazena také prohlídka v anglickém jazyce. Vstupné je 120 korun pro dospělé, 60 korun pro děti do patnácti let a 80 korun pro důchodce. Zvýhodněné rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti činí 300 korun. Prohlídku je možné navštívit po rezervaci uskutečněné nejpozději 24 hodin před jejím začátkem na e-mailu prohlidky@barrandov.cz. Více informací na www.barrandov.cz a na www.facebook.com/BarrandovStudio.Fundus.

K budově kostýmního Fundusu v areálu Barrandov Studia (Kříženeckého nám. 322/5, 152 00 Praha 5) se dostanete přes zadní vjezdovou vrátnici z křižovatky ulic Geologická a Slavínského, MHD pak z tramvajové zastávky K Barrandovu (č. 12, 14, 20) či z autobusové Na Vrškách (246, 248,192).