Na sobotu 11. srpna ve Skanzenu Polabského muzea v Přerově nad Labem spolupřipravuje barrandovský Fundus akci „Skanzen v pohádce Zdeňka Trošky“ za osobní účasti slavného režiséra. Návštěvníci budou mít možnost nahlédnout do pohádkového diptychu Princezna ze mlejna i prostřednictvím dochovaných originálů z barrandovských kostyméren.

Praha, 7. 8. 2012 

Polabské národopisné muzeum Přerov nad Labem ve spolupráci s Barrandov Studiem připravili na dobu od 10.00 do 16.00 hodin bohatý program. Autenticky vybavená budova staré školy přivítá přímo režiséra kultovní pohádkové série Zdeňka Trošku, který v prázdninovém čase pozve děti na chvíli zpět do školních lavic, aby si s ním zkusili napsat speciální pohádkový diktát. „Pro zpestření školních povinností jsme právě do prostor staré školy instalovaly i některé z originálních kostýmů z režisérových populárních snímků,“ pozvala do Přerova nad Labem ředitelka divize Fundus Věra Krátká. „Jako i na předcházejících letních akcích barrandovského Fundusu, i tuto sobotu v přerovském Skanzenu se mohou návštěvníci seznámit s historií a současností našeho řemesla v obrazové galerii,“ doplnila Věra Krátká.

Šermířská skupina Taurus, pravidelný partner akcí organizovaných barrandovským Fundusem, připravil rovněž v průběhu celého dne divadelní představení inspirovaná některými scénami z pohádky Princezna ze mlejna. Představení se uskuteční v 11.00, ve 13.00 a v 15.00 hodin.

A samozřejmě bude pro návštěvníky připravena již tradiční fotokostymérna, v níž si budou moci malí i velcí návštěvníci vyzkoušet „nefalšované“ filmové kostýmy a v rukou zkušených barrandovských kostymérek se proměnit v princeznu, královnu, piráta mušketýra nebo pana krále.