Na letošním festivalu Berlinale se dnes představuje snímek vzniklý díky přímé podpoře společnosti Barrandov Studio. Do prestižní sekce Forum byl totiž vybrán film nadějné řecké režisérky Eliny Psykou "Věčný návrat Antonise Paraskevase“, jehož postprodukce proběhla ve spolupráci s filmovými laboratořemi Barrandov Studia.

Praha, 11. 2. 2013 

Právě tento projekt byl oceněn jako nejvýraznější na loňském Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech v rámci prezentace rozpracovaných evropských filmů Works in Progress. Společnost Barrandov Studio producentům vítězného projektu (společnosti Guanaco a Stefi Productions) věnovala poukaz na odběr služeb ve výši 10 tisíc euro. „Tvůrci tyto zdroje využili v postprodukci snímku, realizovali jsme pro ně HD scan dodaného materiálu, s přesnými požadavky na výběr určitých segmentů filmu k dalšímu postprodukčnímu zpracování," uvedl vedoucí barrandovských filmových laboratoří Pavel Jelen.

Intimní ironický příběh se odehrává v současném Řecku. Bývalý úspěšný moderátor zinscenuje s uvadající popularitou a koncem kdysi milované show svůj vlastní únos. Uniká do jednoho opuštěného hotelu, kde se najednou může oddat všem podivuhodnostem života, které mu dříve unikaly.

Řecký snímek se na festivalu představuje dnes ve světové premiéře v rámci sekce Forum, která se věnuje originálním a neotřelým filmům. „Jedná se o první zkušenost našich laboratoří s řeckými partnery a jsme rádi, že vyvrcholila právě uvedením filmu na prestižním festivalu Berlinale. Je skvělé, že k vynikajícímu filmařskému výsledku mohla přispět i naše práce," říká místopředseda představenstva Barrandov Studia Petr Tichý.

Na festivalu jsou v rámci Evropského filmového trhu představeny i tři další snímky s podílem Barrandov Studia: především mezinárodně úspěšná retro kriminálka Ve stínu, jejímž je Barrandov Studio hrdým koproducentem. A dále westernově laděný snímek z porevolučního Polska Yuma a sociální drama polské režisérky Miry Fornay Můj pes Killer, které bylo navíc čerstvě oceněno na festivalu v Rotterdamu. Tyto dva snímky spojuje i to, že prošly právě postprodukčními pracemi v našich filmových laboratořích.