Ve středu 22. srpna zamíří z barrandovského Fundusu na natáčení do Německa další část vybraných rekvizit pro připravovaný koprodukční snímek Paganini – The Devil’s Violinist, který režíruje uznávaný britský tvůrce Bernard Rose. Hlavní roli snímku ztvární ikona současné vážné hudby, houslový virtuóz David Garrett. Natáčet se bude až do září tohoto roku.

Praha, 21. 8. 2012 

„Na natáčení do německých studií Bavaria v Mnichově od nás míří na dvě stě kusů nábytku a dalších rekvizit dobově spadajících do začátku devatenáctého století. Konkrétně ve středu budou z Barrandova odváženy nábytek, obrazy a koberce pro interiérové scény z Paganiniho bytu,“ uvedla ředitelka Fundusu Barrandov Studia Věra Krátká.

S Barrandov Studiem na snímku spolupracuje přední rakouský property master Johannes Slapa. Zkušený vedoucí výpravy barrandovský Fundus dobře zná. „Johannes Slapa nás při svých projektech navštívil již opakovaně. Spolupracovali jsme například v roce 2008 na snímku Já, Don Giovanni, který režíroval slavný Carlos Saura, v poslední době pak na právě dokončovaném německém historickém snímku Ludvig II.,“ doplnila Věra Krátká.

Příběh nás zavádí na přelom devatenáctého století, kdy ambiciózní houslista Paganini uzavře se svým manažerem „faustovskou“ domluvu o vytvoření mýtu kolem své osoby. Ten mu pomůže k raketové hvězdné kariéře, ale znamená pro něj také mnohá úskalí a balancování na ostří nože v profesním i soukromém životě.

Houslista David Garrett patří k naprostým špičkám současné vážné hudby. Role slavného houslisty a skladatele Niccola Paganiniho je jeho hereckým debutem. Záhy po konci natáčení se vydává na další veliké turné, které je v předních evropských hudebních stáncích plánováno až do června příštího roku. Režisér Bernard Rose, milovník vážné hudby a sám nadšený klavírista, spojil velkou část své profesní dráhy s americkou produkcí (v minulosti režíroval například mystery thriller Paperhouse nebo dnes již kultovní horror Candyman, před dvěma lety zaujal satirickým filmem Mr. Nice, portrétem známého britského obchodníka s drogami a „popularizátora“ marihuany). Snímek o Paganinim je jeho vysněný projekt, k příběhu o mistrném houslistovi napsal i scénář.