Chcete vidět kostýmy z Tří oříšků pro Popelku, z Arabely nebo z komedie S tebou mě baví svět - pak si zajeďte na Barrandov

Praha, 13. 7. 2011 

Jedinečnou možnost prohlédnout si zblízka kostýmy z pohádek Tři oříšky pro Popelku a Šíleně smutná princezna, z komedie Císařův pekař - Pekařův císař, nebo muzikálu Starci na chmelu máte nyní na Barrandově. Svou sbírku filmových kostýmů zpřístupní v červenci prostřednictvím komentovaných prohlídek barrandovský kostýmní Fundus. Během tří sobot - 16., 23. a 30. července - si budou moci všichni filmoví fanoušci prohlédnout kostýmy ze stovek filmů a pohádek. Nyní poprvé v historii nabízí Fundus prohlídky nejen pro organizované skupiny, ale i pro širokou veřejnost, a to v časech od 10, 12, 13 a 15 hodin.

Kromě již zmíněných kostýmů mohou dále návštěvníci prohlídek vidět kostýmy z pohádek Princ a Večernice, Pyšná princezna nebo seriálu Arabela a řadu dalších. „Z novějších titulů uvidí návštěvníci například kostým Karla Gotta jako Lucifera v pohádce Z Pekla Štěstí II., loupežníka Madlafouse z Nejkrásnější hádanky či vodníka z Pekla s princeznou. Ze starších titulů kostýmy Arabely, Xénie a Rumburaka z nedávno reprízovaného seriálu, nebo filmů Dáma na kolejích, Jak utopit doktora Mráčka, Starci na chmelu a mnoha dalších,“ prozrazuje ředitelka divize Fundus Věra Krátká.
Vstupné je stanoveno na 120 korun pro dospělé, 60 korun pro děti do patnácti let a 80 korun pro důchodce. Rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti činí 300 korun. Prohlídky jsou otevřeny všem zájemcům a program, z veliké části zaměřený na nejznámější filmové pohádky, je uzpůsoben i pro malé děti. Na své si ale přijdou i zájemci o historii módy či kostýmního výtvarnictví.

K budově kostýmního Fundusu se dostanete vstupem do areálu Barrandov Studia (Kříženeckého nám. 322/5, 152 00 Praha 5) přes zadní vjezdovou vrátnici z ulice Geologická, MHD pak z tramvajové zastávky K Barrandovu (č. 12, 14, 20) či z autobusové Na Vrškách (246, 248,192).

Oddělení barrandovského kostýmního Fundusu patří k největším v Evropě. Nabízí unikátní kolekci více než 260.000 kostýmů, vlásenek a doplňků od „pravěku po současnost“. Vynikající pověst má také práce kostýmní dílny, jejíž specialitou jsou zakázky náročných historických kostýmů zpracované ve špičkové kvalitě.