Barrandovský dabing má trvale silnou pozici na tuzemském trhu. I letos proto vedle dlouhodobých televizních projektů propůjčují naše dabingová studia české znění řadě filmových hitů určených pro kino distribuci a vydání na DVD / Blu-ray. Zábavu v našich studiích může ale nalézt také veřejnost.

Praha, 18. 7. 2013 

Již na jaře měl premiéru očekávaný snímek Smrtonosná past: Opět v akci s Brucem Willisem v hlavní roli. Od června je titul k dispozici i na DVD a Blu-ray nosičích, přičemž naši odborníci zpracovali pro české znění jak standardní distribuční verzi filmu, tak jeho režisérský sestřih. Hlas hlavnímu hrdinovi, nezdolnému policistovi Johnu McClaneovi, propůjčil i tentokrát zkušený Alexej Pyško. „České znění vzniklo na Barrandově také pro napínavý thriller Trans v režii Dannyho Boylea nebo pro aktuálně v kinech uváděné Stážisty, kde se v hlavních rolích českého znění představí Ondřej Vetchý jako Owen Wilson a Martin Zounar jako Vince Vaughn. A další filmy jsou v přípravě pro nadcházející měsíce,“ říká ředitelka divize Dabing Ivana Prejdová.

Silnou doménou barrandovského dabingu zůstává dlouhodobě také animovaná tvorba. Například hravá fantasy Království lesních strážců o sedmnáctileté dívce Mary, která pomáhá se záchranou světa tajemných lesních mužíčků, vstoupila do našich kin již na jaře. Stejně tak dobrodružná komedie o jedné pravěké rodině Croodsovi.

„Historie dabingu na Barrandově sahá až do roku 1949, kdy vzniklo první české znění zahraničního filmu vůbec,“ říká Ivana Prejdová. „I dnes je naší prvořadou snahou udržení kvalitativní laťky, kterou nám předchozí generace nastavily. Jsem proto ráda, že i dnes můžeme spolupracovat s předními profesionály na trhu a nadále zpříjemňovat filmový zážitek malým i velkým divákům.“

Nově má možnost prohlédnout si barrandovská dabingová studia i nefilmová veřejnost, byť v omezené míře. „Naše studia nabízejí dabingový workshop jako volnočasovou zábavu pro firemní kolektivy. Zájemci si mohou herecké řemeslo dabingu vyzkoušet na vlastní kůži s vybraným filmem či televizním seriálem. Účastníkům se při návštěvě studií budou věnovat přední profesionálové, kteří mají jinak na starosti právě dabing hollywoodských hvězd, “ zve na Barrandov Ivana Prejdová. Zájemci si mohou pro více informací psát na eventy@barrandov.cz.