Pokud se Vám při zmínce o filmové hudbě vybaví na loutnu brnkající Waldemar Matuška či hlas Heleny Vondráčkové, tak si určitě nenechte ujít dubnové a květnové prohlídky v barrandovském Fundusu. Kromě kostýmů, které vznikly pro film Noc na Karlštejně, uvidíte zblízka i šaty princezny Heleny a prince Václava z pohádky Šíleně smutná princezna, kostýmy malé Leontýnky a rytíře Brtníka z Brtníku. Kostýmy z vybraných hudebních filmů budou ve Fundusu Barrandov Studia k vidění v sobotu 7. dubna celý den a v repríze pak i v sobotu 5. května.

Praha, 3. 4. 2012

Na velikonoční sobotu 7. dubna připravil barrandovský Fundus pro své návštěvníky nové téma prohlídek. Tentokrát se zaměřil na české filmy, ve kterých je hudba stejně důležitá jako mluvené slovo a na kostýmy, které na plátně oblékali zpívající herci. „Ve filmu Noc na Karlštejně zaujme diváka nejen výborný text a skvělá hudba, ale i typicky barevné kostýmy ušité podle středověké módy. Ucelenou kolekci mnoha z nich nyní zpřístupníme veřejnosti,“ uvádí ředitelka Fundusu Věra Krátká.

Mezi vystavenými exponáty budou i šaty, které na sobě měla v pohádce Šíleně smutná princezna Helena Vondráčková, nebo kostýmy pikle kujících rádců X a Y včetně jejich futuristických brýlí. Z dalších můžeme jmenovat kostýmy z filmů Trhák, Ať žijí duchové či Starci na chmelu. „Návštěvníci se dozví i pár zajímavostí. Například proč je paruka Jany Brejchové alias manželky Karla IV. ve skutečnosti zrzavá a ne blond, jako ve filmu,“ doplňuje Věra Krátká.

I tentokrát budou prohlídky doplněny bohatým doprovodným programem. Malé i velké návštěvníky budou bavit dámy a kavalíři ze skupin historického šermu Alotrium a Taurus, a ve spolupráci s firmou Fotolab je připraveno oblíbené focení v historických kostýmech.

Komentované prohlídky se konají každou první sobotu v měsíci se začátky v každou celou hodinu od 10:00 do 15:00 hodin. Ve 14:00 je zařazena také prohlídka v anglickém jazyce. Vstupné je 120 korun pro dospělé, 60 korun pro děti do patnácti let a 80 korun pro důchodce. Zvýhodněné rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti činí 300 korun. Prohlídku je možné navštívit po rezervaci uskutečněné nejpozději 24 hodin před jejím začátkem, zprávou zaslanou na e-mailovou adresu prohlidky@barrandov.cz. Více informací najdete na www.barrandov.cz a na facebooku Barrandov Studia – Fundus.

K budově kostýmního Fundusu se dostanete vstupem do areálu Barrandov Studia (Kříženeckého nám. 322/5, 152 00 Praha 5) přes zadní vjezdovou vrátnici z křižovatky ulic Geologická a Slavínského, MHD pak z tramvajové zastávky K Barrandovu (č. 12, 14, 20) či z autobusové Na Vrškách (246, 248,192).