Ve spolupráci s barrandovským Fundusem proběhne na zámku Horšovský Týn speciální den s pohádkou Tři oříšky pro Popelku, který nabídne bohatý program pro malé i velké návštěvníky. Akce se uskuteční v sobotu 21. července od 10.00 do 16.00 hodin.

Praha, 17. 7. 2012 

V zámeckých prostorách je již od května k vidění unikátní kolekce všech dochovaných kostýmních originálů z populární pohádky Tři oříšky pro Popelku. „Den s barrandovským Fundusem doprovodí historické artefakty odborným výkladem k historii kostýmní a rekvizitní výpravy. Naši odborníci seznámí návštěvníky s realitou natáčení Vorlíčkova mistrovského kousku a vysvětlí, v čem se práce kostýmní a rekvizitní výpravy už v dnešní době liší,“ zve do Horšovského Týna ředitelka Fundusu Věra Krátká.

S širším kontextem celé expozice, tedy s historií a současností práce Fundusu Barrandov, seznámí zájemce instalovaná fotografická galerie. V pravé poledne a od tří hodin odpoledne budou součástí programu divadelní představení s vybranými scénkami ze slavné pohádky. Představení přichystala skupina historického šermu Taurus.

Během celého dne bude na zámku zřízena také oblíbená barrandovská fotokostymérna. „Všichni návštěvníci si pod rukama našich zkušených kostymérek budou moci vyzkoušet dobové kostýmy, vzniklé v barrandovských dílnách, a fotografii sebe i svých blízkých si rovnou ze zámku i odnést na památku. Zámek Horšovský Týn bude bezesporu nezapomenutelnou kulisou fotografiím malých i velkých fanoušků pohádek, kterým tu nabídneme jedinečnou příležitost převtělit se v krále, královnu, princeznu nebo třeba mušketýra,“ doplňuje Věra Krátká.