Barrandovský Fundus dnes vypravuje sto padesát kompletních kostýmních setů na natáčení norského snímku Victoria, který je adaptací stejnojmenné knihy z pera držitele Nobelovy ceny za literaturu Knuta Hamsuna. Z filmového studia v norském Jaru poblíž Osla se kostýmy vrátí na Barrandov letos v červenci. Start natáčení je plánován na duben.

Praha, 14. 3. 2012 

„Kostýmní výtvarnice Bente Karin Ulviková přijela v lednu na Barrandov společně s režisérkou snímku na základě doporučení jiné norské produkce. Tato zakázka je tak dalším důkazem, že se Fundus stále častěji stává první volbou kostýmních výtvarníků ze severní Evropy,“ uvedla ředitelka Fundusu Barrandov Studia Věra Krátká.

Lyrický román slavného norského spisovatele vyšel poprvé v roce 1898 a získal si zaslouženou pozornost intenzitou, s níž vypráví příběh o osudové, nedosažitelné lásce mezi mlynářským synkem Johanem a krásnou Victorií. Hamsun v něm dovršil své stylové novátorství, dokázal vystihnout psychiku ženy i hluboké kouzlo a jemné odstíny lásky a žárlivosti.

Snímek bude režírovat Torun Lianová, která je také autorkou scénáře. Hlavní postavy ztvární méně známí herci Iben M. Akerliová a Jakob Oftebro. V roli vojáka, kterého je Victoria donucena si vzít, vystoupí Bill Skarsgård, syn slavného švédského herce Stellana Skarsgårda. Mladý Skarsgård hrál hlavní roli i ve filmu Simon and the Oaks, na který putovaly barrandovské kostýmy před necelými dvěma roky.