Fundus společnosti Barrandov Studio během letošního podzimu naváže na úspěšný prázdninový cyklus komentovaných prohlídek pro veřejnost. Od října bude každá první sobota v měsíci patřit kostýmům ze stovek nejznámějších pohádek i jiných českých filmů. Aktuálně se návštěvníci seznámí s kostýmy ze snímku Alois Nebel anebo z kultovní Dívky na koštěti, na niž nedávno navázal Václav Vorlíček volným pokračováním Saxána a Lexikon kouzel.

Praha, 29. 9. 2011 

V sobotu 1. října odstartuje podzimní cyklus komentovaných prohlídek, které malým i velkým návštěvníkům odhalí tajemství originálních kostýmů z pohádek jako Císařův pekař – Pekařův císař, Byl jednou jeden král, Arabela nebo Z pekla štěstí. Barrandovský Fundus ovšem na podzimní sezónu připravil i další lákadla.

„V souvislosti s aktuálními filmovými premiérami si návštěvníci budou moci prohlédnout i kostýmy z kultovní Dívky na koštěti, na níž režisér Václav Vorlíček navázal snímkem Saxána a Lexikon kouzel, uvedeným v polovině září. Barrandovský Fundus rovněž spolupracoval na animovaném hitu Alois Nebel, který do českých kin vstupuje právě nyní, a při této příležitosti chceme diváky seznámit i s kostýmy využitými při natáčení tohoto projektu,“ zve ředitelka divize Fundus Věra Krátká.

Komentované prohlídky začínají v 10.00 hodin a následně v každou celou hodinu, poslední pak v 15.00 hodin. Vstupné je stanoveno na 120 korun pro dospělé, 60 korun pro děti do patnácti let a 80 korun pro důchodce. Rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti činí 300 korun. Návštěvníci mají nyní jedinečnou možnost rezervovat si konkrétní čas své prohlídky na emailové adrese: prohlidky@barrandov.cz. Prohlídky jsou otevřeny všem zájemcům a program, z veliké části zaměřený na nejznámější filmové pohádky, je uzpůsoben i pro malé děti. Na své si přijdou i zájemci o historii módy či kostýmního výtvarnictví. 

K budově kostýmního Fundusu se dostanete vstupem do areálu Barrandov Studia (Kříženeckého nám. 322/5, 152 00 Praha 5) přes zadní vjezdovou vrátnici z ulice Geologická, MHD pak z tramvajové zastávky K Barrandovu (číslo 12, 14, 20) či z autobusové Na Vrškách (246, 248,192).

Oddělení barrandovského kostýmního Fundusu patří k největším v Evropě. Nabízí unikátní kolekci více než 260.000 kostýmů, vlásenek a doplňků od „pravěku po současnost“. Vynikající pověst má také práce kostýmní dílny, jejíž specialitou jsou zakázky náročných historických kostýmů zpracované ve špičkové kvalitě.