V Srbsku právě startuje natáčení filmu podle knižní předlohy Shamima Sarifa Navzdory padajícímu sněhu. Kostýmní výtvarnice Momirka Bailovic si přijela nedávno vybrat kostýmy do našeho Fundusu a odvezla si 220 kompletů.

Praha, 28. 1. 2014 

„Přestože Momirka Bailovic měla omezený rozpočet, například na scénu odehrávající se v New Yorku si vybrala desítky smokingů a dámských šatů,“  uvedla vedoucí barrandovského Fundusu Věra Krátká. Vybíráním strávila Bailovic ve Fundusu tři dny a barrandovské kostymérky se jí věnovaly i ve večerních hodinách. Srbka byla z naší kolekce nadšená a prohlásila, že by se na nás ráda obrátila i v budoucnu.

Dramatický příběh filmu, který produkuje společnost Enlightenment Productions, se odehrává ve více etapách – v padesátých letech v Moskvě v době Studené války, v roce 1992 v Londýně a opět v Moskvě, ale až po pádu Sovětského svazu.

„Zahraniční produkce si nacházejí cestu do našeho Fundusu velmi často,“  říká Věra Krátká a dodává: „Právě u nás se vybíraly a dokonce i šily a upravovaly kostýmy pro filmy Královská aféra či Cesta za Vánoční hvězdou.“

Barrandovský Fundus patří k největším půjčovnám v Evropě, své služby nabízí kostýmním a rekvizitním výtvarníkům doslova "od pravěku po současnost". Celá kolekce obsahuje více než 260 000 kostýmů, obuvi, vlásenek a dalších kostýmních doplňků a náš nábytkový a rekvizitní fundus je neméně rozsáhlý.