Barrandovská studia promění letos v létě Becherovu vilu v Karlových Varech v zázemí filmového průmyslu. Barrandov Studio bude mít reprezentativní prostor k dispozici po celou dobu konání letošního 47. ročníku MFF Karlovy Vary a chystá bohatý program pro veřejnost i filmové profesionály.

Praha, 17. 4. 2012 

Barrandov Studio se u příležitosti festivalu představí v karlovarské vile, která patřila někdejšímu majiteli proslulé likérky a která se po nedávné náročné rekonstrukci změnila v novou interaktivní galerii. Přízemí a první patro vily budou přizpůsobeny pro konání workshopů, kreativních dílen a prezentací.

„Filmová nadace RWE & Barrandov Studio zde například uspořádá jednodenní scenáristický workshop. Nadace tak chce navázat na svůj první workshop v roce 2010 a poradit autorům s tvorbou filmových či televizních scénářů nebo jejich dopracováním do podoby, která by byla atraktivní pro producenty,“ přiblížil jeden z bodů chystaného programu obchodní ředitel společnosti Petr Tichý.

„Ve vile bude také prostor pro konání odborných panelů a setkávání s odborníky z filmového průmyslu. Od možnosti seznámit se s prací filmových architektů a osobně se s nimi setkat až například po představení moderní kamerové techniky,“ doplnil Petr Tichý.

Ve druhém patře vily pak Barrandov Studio naváže na úspěšnou historickou výstavu „Barrandov Studio – 80 let“, kterou u příležitosti osmdesátých narozenin barrandovských ateliérů společnost realizovala v Galerii umění Karlovy Vary. Od 30. června do konce září bude v Becherově vile k vidění expozice nazvaná „Jak se šijí filmové kostýmy“.

„Výstava návštěvníkům přiblíží práci barrandovského Fundusu nejen prostřednictvím fotografií, ale především v originálních exponátech, kostýmech a rekvizitách. Na výstavu chystá Barrandov Studio výběr těch nejcennějších kusů, které sbírky Fundusu uchovávají. Diváci se ale také mohou těšit i například na kostýmy z koprodukčního snímku Královská aféra, který zčásti vznikal v České republice, v únoru tohoto roku získal dvě ocenění na festivalu Berlinale a právě vstupuje do našich kin,“ uvedl Petr Tichý.