Barrandov Studio je partnerem připravované hudební pohádky v režii Jana Svěráka. Tvůrci v hostivařském ateliéru číslo 2 dokončili hlavní část natáčení snímku, originální kostýmy pro film vznikly v barrandovském Fundusu. Barrandov Studio chystá ve spolupráci s producenty také výpravnou výstavu o natáčení filmu.

Praha, 23. 10. 2013 

Tři bratři jsou filmovým přepisem dětských Minioper Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka (Šípková Růženka, Karkulka a O dvanácti měsíčkách) z repertoáru pražského Národního divadla, které doplňuje čtvrtý původní příběh právě o titulních třech bratrech. Trojici bratrů z malého statku hrají Tomáš Klus, Vojtěch Dyk a Zdeněk Piškula jako nejmladší ze sourozenců. V dalších důležitých rolích se objeví Oldřich Kaiser, Jiří Lábus nebo Ivana Chýlková. Pohádkovým vypravěčem bude Zdeněk Svěrák.

„Barrandov Studio se do projektu zapojilo nadstandardními partnerskými podmínkami při poskytnutí prostor na natáčení, které probíhalo i v jednom z našich hostivařských ateliérů. Náš Fundus je dodavatelem kostýmní výpravy, původní kostýmy pro natáčení vznikají také v našich dílnách,“ říká obchodní a marketingová ředitelka společnosti Barrandov Studio Lenka Hrabovská a dodává: „S uvedením filmu do kin v příštím roce také veřejnosti otevřeme originální výstavu, věnovanou právě zákulisí rekvizitní a kostýmní výpravy Tří bratrů.“ Na koncepci chystané výstavy Barrandov Studio úzce spolupracuje nejen s producenty, ale také s kostýmní výtvarnicí Simonou Rybákovou a architektem Janem Vlasákem.

Uznávaný režisér a producent Jan Svěrák ke spolupráci s Barrandov Studiem uvedl: „Barrandov vstoupil do projektu v okamžiku, kdy jsem si nebyl jist, zda tak výpravnou pohádku budu schopnen vůbec realizovat. Ale nepomohli mi jen svým zázemím, dílnami, sklady rekvizit a kostýmů, které projektu poskytli, jejich gesto mělo charakter morální vzpruhy a toho si cením nejvíce.“

Snímek Tři bratři produkuje společnost Biograf Jan Svěrák. Natáčení probíhá již od srpna tohoto roku, na leden 2014 jsou plánovány zimní dotáčky. Snímek vzniká v česko-slovensko-dánské koprodukci a jeho premiéra je plánována na podzim příštího roku.