Natáčení historického televizního seriálu BBC The Musketeers pokračuje na lokacích v České republice, a to i ve spolupráci s barrandovskými studii. Atmosféru mu dodávají mimo jiné kvalitní a historicky věrné dekorace.

Praha, 21. 10. 2014 

„Na projektu spolupracujeme již dva a roky a stavěli jsme na takových místech, jako jsou Doksany, Roudnice nad Labem, Dolní Beřkovice, Libochovice, klášter Chotěšov, Točník či Dobříš,“ vypočítává jednotlivé lokace vedoucí barrandovské stavby Štěpán Červený. Jeho odbor Dekorace na těchto místech vytváří jak venkovní stavby, tak upravuje interiéry zámků a hradů a připravuje technické platformy pro natáčení.

Nejpůsobivější je pravděpodobně areál v Doksanech, kde pod rukama barrandovských pracovníků doslova vyrostlo autentické historické městečko. Nadete tu domky, hradby, nádvoří, ale i královninu ložnici nebo například dobové vězení. V klášteře Chotěšov zase vznikla unikátní vestavěná dekorace, a to do detailů propracovaný otáčecí zvěrokruh u stropu s funkčními platy.

„Barrandovská stavba má více než osmdesátiletou historii, jak v oblasti výroby filmových a televizních dekorací, tak i staveb pro společenské prezentace a eventy, výstavní stánky a interiérové komponenty. Disponujeme dostatečnou kapacitou pro výrobu jakékoliv filmové výpravy realizované v ateliérech i exteriérovém pozemku našeho studia nebo na lokacích po celé České republice,“ uvedl Štěpán Červený.

Stavba ale není jediným barrandovským vkladem do vzniku seriálu. Na natáčení putuje také řada rekvizit, především dobového nábytku, z Fundusu Barrandov Studia nebo sochy ze sbírek barrandovské štukatérny. Britská produkce si na Barrandově našla i zázemí, pronajímá si zde sklady a opakovaně se vrací natáčet na exteriérový pozemek studia.

V současnosti vzniká již druhá řada seriálu, jehož natáčení v České republice zajišťuje produkční společnost Czech-Anglo Productions. V hlavních rolích vystupují Howard Charles jako Porthos, Tom Burke jako Athos, Santiago Cabrera jako Aramis a Luke Pasqualino coby D´Artagnan. Právě Luke Pasqualino si už podmínky natáčení v ČR vyzkoušel v roce 2012, kdy se objevil ve vedlejší roli akčního sci-fi Snowpiercer.