Barrandov Studio se již podruhé stává partnerem ocenění, které za uplynulý rok udělí filmoví kritici a publicisté. Ceremoniál proběhne v sobotu 25. ledna v pražském divadle Archa.

Praha, 22. 1. 2014 

„V partnerství letos pokračujeme, protože si uvědomujeme přínos, jaký má kritická reflexe pro další zdokonalování filmařské práce. Řemeslo filmové kritiky spoluvytváří hodnotící kritéria filmové tvorby a má tak zásadní vliv na všeobecné mínění o stavu naší kultury,“  říká generální ředitel společnosti Barrandov Studio Petr Tichý.

V letošním roce jsou nominovány dva výrazné projekty, na nichž Barrandov partnersky spolupracoval: Hořící keř režisérky Agnieszky Holland a Klauni v režii Viktora Tauše.

Hodnotitelé si i v minulých letech pravidelně všímali filmů, které vznikly jako koprodukční projekt Barrandov Studia nebo alespoň v podmínkách úzké partnerské spolupráce. Za rok 2011 si dvě ceny (Nejlepší kamera a Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli) odnesla Poupata režiséra Zdeňka Jiráského, jejichž scénář podpořila Filmová nadace RWE a Barrandov Studio. Loňský ročník znamenal hned pětici proměněných nominací pro drama Ve stínu, jehož je Barrandov Studio koproducentem (Nejlepší film, Nejlepší režie, Nejlepší kamera, Nejlepší hudba, Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli). A Objevem roku se stal mladý slovinský filmař Olmo Omerzu, jenž svůj úspěšný absolventský snímek na pražské FAMU s názvem Příliš mladá noc natočil právě v barrandovských ateliérech.

„Vyhlašování cen, které filmům udělují právě filmoví kritici a publicisté, je ve světě standardem, který si zaslouží i česká kinematografie,“  dodává Petr Tichý.