V sobotu 15. února od 18.00 hodin proběhne v pražském kině Lucerna slavnostní udílení cen Asociace českých kameramanů. Barrandov Studio je tradičně partnerem akce a mezi nominovanými jsou i snímky, na nichž jsme se podíleli.

Praha, 14. 2. 2014 

O udělení nejprestižnějších českých kameramanských ocenění rozhodne odborná porota za předsednictví režiséra Jiřího Věrčáka. Dalšími členy jsou hudební skladatel a malíř Vladimír Franz, scenárista a děkan FAMU Pavel Jech a kameramani Josef Špelda, Jaromír Kačer, Antonín Weiser a Jiří Šimunek.

Na Cenu za vynikající kameramanské filmové dílo, kterou předá spolu s předsedou poroty vedoucí filmových laboratoří Barrandov Studia Pavel Jelen, byly nominovány snímky Hořící keř (režie Agnieszka Holland, kamera Martin Štrba), Donšajni (režie Jiří Menzel, kamera Jaromír Šofr) a Jako nikdy (režie Zdeněk Tyc, kamera Patrik Hoznauer). Na vzniku prvních dvou jmenovaných se Barrandov Studio podílelo.

Na Cenu za vynikající kameramanské televizní dílo byly nominovány snímky České století – Zabíjení soudruha (režie Robert Sedláček, kamera Michal Krejčí) a Všechnu moc Stalinovi (režie Robert Sedláček, kamera Petr Koblovský), Nevinné lži – Pod hladinou (režie Alice Nellis, kamera Matěj Cibulka), Occamova břitva (režie Daniel Svátek, kamera Jakub Šimůnek) a Cirkus Bukowsky (režie Jan Pachl, kamera Marek Janda).

„Jsme rádi, že můžeme slavnostní udílení podpořit. Vážíme si dobrého kameramanského řemesla a Asociaci českých kameramanů považujeme za významnou instituci. A samozřejmě fandíme filmům, zvlášť těm, na nichž jsme se podíleli,“ uvedla Lenka Hrabovská, obchodní a marketingová ředitelka Barrandov Studia.

Barrandov Studio je partnerem udílení i dalších významných filmových ocenění. Letos jsme podpořili i Ceny české filmové kritiky a Českého lva.