Barrandov Studio se v letošním roce stává partnerem Mezinárodního filmového festivalu Praha Febiofest. Festival odstartuje společenskou akcí v našich ateliérech ve čtvrtek 14. března 2013. Na víkend 23. a 24. března navíc připravuje barrandovský Fundus opět výlet do historie kostýmního výtvarnictví a rekvizitní výpravy na Barrandově, u příležitosti festivalu tentokrát s tématem filmových muzikálů.

Praha, 11. 3 .2013 

„Febiofest je přední domácí filmovou akcí a pravidelně se do jeho programu dostávají i filmy, vzniklé v našich filmových studiích. V loňském roce se například právě na našem exteriérovém pozemku zčásti realizoval i nejnovější snímek Lasseho Hallströma s názvem Hypnotizér,“ říká ke vzájemné spolupráci generální ředitel Barrandov Studia Petr Tichý. „Jsme proto rádi, že letos můžeme být konání festivalu přítomni jako partneři a ne pouze jako nadšení diváci v kině,“ dodal.

Barrandov Studio zve do zákulisí filmových muzikálů

Na víkend 23. a 24. března dopoledne chystá speciální program také barrandovský Fundus. Komentované prohlídky pro veřejnost se zčásti ponesou v duchu doprovodné programové sekce „Od swingu k rapu“, jíž festival v Malostranské Besedě připomíná vybrané tituly z historie domácího a zahraničního filmového muzikálu. V letošním roce se pro individuální návštěvy otevírá Barrandov poprvé. „Malým i velkým návštěvníkům nabídneme možnost navštívit největší půjčovnu kostýmů ve střední Evropě, přičemž tentokrát zpřístupníme i fundus rekvizit a nábytku,“ zve na Barrandov ředitelka divize Fundus Věra Krátká.

Všichni zájemci se mohou těšit na kostýmy, kostýmní doplňky a rekvizity z několika slavných českých muzikálů, které má Febiofest ve svém programu, jakou jsou Starci na chmelu, Trhák nebo Dáma na kolejích. K vidění budou ale také dochované originály z Noci na Karlštejně. Fundus Barrandov Studia je pro individuální i rodinné návštěvy otevřen v sobotu i v neděli od 10 do 12 hodin. Vzhledem k omezené kapacitě míst je nutné si prohlídku předem rezervovat na prohlídky@barrandov.cz. Vstupné na každou z prohlídek – filmové kostýmy nebo filmové rekvizity - je 130 Kč/ dospělí, 80 Kč/děti (4-15 let) a důchodci, 365 Kč/ rodinné vstupné (dvě dospělé osoby a dvě děti). Více informací naleznou zájemci na www.barrandov.cz v sekci „Barrandov pro veřejnost“.

Areál je pro veřejnost otevřen od 9.30 hodin. Vstup pro veřejnost bude možný přes zadní vjezdovou vrátnici z křižovatky ulic Slavínského a Geologická, kde bude k dispozici i parkoviště. Při využití veřejné dopravy je na akci nejblíže z autobusové zastávky Na Vrškách (linky 246, 248 a 192) nebo z tramvajové zastávky K Barrandovu (linky 12, 14 a 20).