Již druhým rokem připravuje Barrandov Studio v prostoru Interaktivní galerie Becherova vila v Karlových Varech novou platformu akcím pro filmové profesionály v rámci MFF Karlovy Vary. Série panelových diskuzí, přednášek a workshopů startuje v pondělí 1. července a potrvá až do pátku 5. července. Barrandov je rovněž partnerem letošních Works in Progress.

Praha, 18. 6. 2013 

„Týden českého filmového průmyslu, jak jsme tuto sérii odborných akcí v rámci festivalu symbolicky nazvali, má být především místem setkávání, platformou pro inspiraci a výměnu zkušeností mezi českými filmovými profesionály a jejich zahraničními protějšky. V tvůrčí atmosféře Becherovy vily se letos programu zúčastní hosté z mnoha zemí Evropy i ze zámoří,“ říká generální ředitel Barrandov Studia Petr Tichý.

Ve Velkém sále Becherovy vily se odehrají hned tři oficiální industry akce festivalu: V pondělí to bude pracovní setkání distributorů a sales agentů se zástupci Europa Distribution. Ve spolupráci s Českým filmovým centrem a Slovenským filmovým ústavem zde v úterý proběhne již druhý ročník Pitch & Feedback, prezentace českých a slovenských rozpracovaných projektů hledajících koproducenty. A ve stejný den přivítá Barrandov Studio v Becherově vile naopak poprvé prezentaci Docu Talents from the East, kterou MFDF Jihlava představuje některé vznikající středo- a východoevropské dokumentární projekty.

Setkání s výraznou brazilskou produkční společností Globo chystají v Becherově vile Czech Film Commission, MZV ČR, Česká centra a Czech Tourism na středu. Seminář pro nezávislé producenty připravuje na čtvrtek v barrandovském zázemí Asociace producentů v audiovizi. A v pátek se právě v Becherově vile na panelu s ředitelkou Státního fondu kinematografie Helenou Bezděk Fraňkovou čeští filmoví profesionálové dozvědí, jaký je aktuální vývoj situace kolem Fondu.

Barrandov Studio je ovšem rovněž hrdým partnerem letošního ročníku ceny pro nejlepší evropský projekt prezentovaný v rámci Works in Progress. „Barrandov Studio podpoří vítěze poukazem na odběr našich služeb v hodnotě deseti tisíc euro,“ říká Petr Tichý. „Jsem rád, že již podruhé může Barrandov Studio v rámci festivalu přispět na další rozvoj evropských filmových talentů právě touto cestou. Vynikajícím důkazem toho, jak kvalitní projekty se Works in Progress každý rok zúčastňují, je i výběr loňského oceněného snímku režisérky Eliny Psykou na prestižní Berlinale,“ dodává generální ředitel společnosti. Cena bude nejlepšímu z prezentovaných projektů slavnostně předána na tiskové konferenci v úterý 2. července v 16 hodin – kde jinde, než v Becherově vile.

Kompletní přehled akcí, konaných v Becherově vile v průběhu festivalu, naleznete na internetových stránkách společnosti www.barrandov.cz, případně na oficiálních stránkách festivalu http://www.kviff.com/cz/pro-film-industry/film-industry-akce/.