V sobotu 24. ledna se budou v pražském divadle Archa předávat prestižní Ceny české filmové kritiky. I letos se společnost Barrandov Studio stala partnerem slavnostního večera. Mezi nominovanými je navíc snímek Andrey Sedláčkové Fair Play, který vznikl v barrandovské koprodukci.

Praha, 19. 1. 2015

„Jsme rádi, že už potřetí můžeme podpořit tuto prestižní akci, na níž se setkáváme i s našimi partnery z Filmové nadace, tedy s Českou televizí a RWE,“
uvedl místopředseda představenstva Barrandov Studia Petr Tichý.

Barrandov Studio je dodavatelem dekorace pro slavnostní večer, podle návrhu architekta Davida Cajthamla. „Spolupráce s kolegy z Barrandova jde vždy skvěle od ruky. Každý rok se zaměřujeme na prvky obecně spojené s prací filmového kritika. Loni to byly klávesnice psacího stroje, letos je to pak jeden z nejdůležitějších pracovních nástrojů – sedačka v kině,“ říká ke spolupráci autor dekorace.

Cílem Cen české filmové kritiky je upozornit na nejlepší filmové počiny roku, nové objevy a naděje české kinematografie nestranným pohledem profesionálních filmových novinářů. Během čtyř ročníků si tyto ceny získaly pevné místo mezi výročními anketami.

„Těší nás, že mezi nominované tituly na cenu pro nejlepší film se dostal snímek Fair Play, který jsme koprodukovali a jenž vznikal z části u nás v ateliérech,“ dodává Petr Tichý. Nejvíce nominací v letošním ročníku získaly filmy Cesta ven režiséra Petra Václava, Pojedeme k moři debutujícího Jiřího Mádla a právě Fair Play. V kategorii nejlepší kamera je pak nominovaný snímek Hany, do jehož vzniku Barrandov Studio vstoupilo partnersky.

Přímý přenos předávání Cen české filmové kritiky, které bude moderovat Václav Moravec, uvede ČT 2 dne 24. ledna od 20.00 hodin.