Barrandov Studio již potřetí otevírá Interaktivní galerii Becherova vila festivalovému programu pro filmové profesionály. Letos poprvé se tento prestižní prostor během festivalového týdne přejmenuje na Vilu Barrandov Studia. Až do konce prázdnin hostí galerie rovněž výstavu Karlovy Vary ve filmu, kterou připravil barrandovský Fundus.

Praha, 27. 6. 2014


VILA BARRANDOV STUDIA PRO FILMOVÉ PROFESIONÁLY


Vila Barrandov Studia již třetím rokem naplňuje vizi odborné platformy pro setkávání a vzájemnou inspiraci mezi domácími a zahraničními filmovými profesionály.

Program pro filmové profesionály ve Vile Barrandov Studia spoluorganizují MFF Karlovy Vary, Státní fond kinematografie, Europa Distribution a LUX Prize s českou kanceláří Kreativní Evropa - MEDIA, Národní filmový archiv (České filmové centrum), Slovenský filmový ústav, MFDF Jihlava a Torino Film Lab.

Generální ředitel společnosti Barrandov Studio Petr Tichý k bohatému odbornému programu uvádí: „Do vily se vracejí vybrané akce festivalových Industry Days, například industry workshop s Europa Distribution a Lux Prize nebo prezentace rozpracovaných českých a slovenských filmů Pitch & Feedback . A v rámci tradičního Docu Cocktailu opět předáme nejslibnějšímu projektu letošních Works in Progress poukaz na služby naší společnosti v hodnotě deseti tisíc euro.“

Vila Barrandov Studia bude hostit rovněž jeden z nejprestižnějších trainingových programů v Evropě, Torino Film Lab. „Alumni Meeting se uskuteční se závěrem festivalu, od čtvrtka do soboty. Jsme rádi, že se festivalovou platformou projektu stane právě Vila Barrandov Studia, jejíž tradice ostatně před třemi lety vznikla s ideou otevřeného prostoru pro všeobecnou výměnu názorů a odborných zkušeností v oblasti filmového průmyslu,“ říká Petr Tichý.

VÝSTAVA „KARLOVY VARY VE FILMU“

Vrchní prchni, Florenc 13,30, Cirkus Humberto, ale také Rytíři ze Šanghaje nebo Casino Royale… Karlovy Vary si zahrály v nespočtu českých filmů a seriálů a oblíbily si je také zahraniční filmové štáby. Karlovými Vary coby filmovou lokací provází výstava, kterou připravilo Barrandov Studio.

Pomyslná časová osa výstavy provede návštěvníky historií dvacítky vybraných titulů z více než sto dvaceti filmů a televizních seriálů, jež v Karlových Varech vznikly. Kromě zajímavostí ze zákulisí natáčení představí expozice vybrané kostýmní a rekvizitní artefakty, z nichž některé vystavuje Barrandov Studio veřejnosti vůbec poprvé.
„Jedná se například o filmové originály obrazů Lukrécie pana profesora Nejezchleba z kultovního filmu Smrt krásných srnců, kostým Lucie Bílé coby matky Ubu z filmu Král Ubu, šaty Chantal Poullain z filmu Kopytem sem, kopytem tam, nebo scifi kostým z filmu Zítra vstanu a opařím se čajem,“ přibližuje vybrané zajímavosti expozice vedoucí barrandovského Fundusu Věra Krátká. „Zahraniční zakázky, které alespoň zčásti prošly Karlovými Vary, připomeneme mimo jiné orientálním vyřezávaným křeslem, které vzniklo speciálně pro snímek Rytíři ze Šanghaje.“

Především na dětské návštěvníky výstavy čekají interaktivní prvky, jako například skládání puzzle s filmovými motivy nebo hledání rozdílů mezi zdánlivě totožnými filmovými záběry. S Cirkusem Humberto si děti budou moci také zažonglovat. Pro všechny malé i velké návštěvníky je pak po dobu festivalu připravena také filmová kostymérna s fotoateliérem, odkud si všichni zájemci mohou odnést památeční fotografie v autentických filmových kostýmech z Barrandova. „V kostymérně budou připraveny kostýmy ve stylu oblíbené lázeňské módy z období první republiky a secese, z nichž některé si zahrály i v nedávno uvedeném seriálu České televize,“ upozorňuje Věra Krátká.

Výstava je v Becherově vile k vidění od 5. července do 31. srpna 2014. V době festivalu bude otevřeno denně od 10.00 do 19.00 (s výjimkou 6. 7., kdy se výstava z provozních důvodů veřejnosti od 15.00 uzavře). Až do konce srpna platí standardní otevírací doba Galerie od 10.00 do 17.00 (kromě pondělí).

 

PROGRAM PRO FILMOVÉ PROFESIONÁLY

7. 7.
10.00 – 12.00 Industry workshop: Podpora "křehkých" filmů - realistický sen? (Europa Distribution, LUX Prize, MFF Karlovy Vary)*
14.00 – 16.00 Státní Fond kinematografie: Instituce na nové vlně*

8. 7.
10.00 – 13.00 Pitch & Feedback (České filmové centrum, Slovenský filmový institut, MFF Karlovy Vary)* *
14.00 – 16.00 Docu Talents from the East (MFF Karlovy Vary, MFDF Jihlava)* *
16.00 – 18.00 Docu Cocktail (předání ceny Works in Progress)**

10. 7.
14.00 – 15.00 KVIFF Talks: Conversation with Tony Grisoni***

10. – 12. 7.
Celodenně Torino Film Lab Alumni Meeting (uzavřená akce)

* Jen pro Film Industry
** Jen pro zvané
*** Součást programu Torino Film Lab, která je v rámci KVIFF Talks přístupná veřejnosti