Rozsáhlou dekoraci a věrnou kopii Paříže 14. století spolu se sídlem rytířů Řádů templářů, ve které se pro History Channel natáčel historický seriál KNIGHTFALL (SOUMRAK TEMPLÁŘŮ), odkoupilo v měsíci září filmové studio Barrandov.

Dekorace má úctyhodné rozměry více než 100 x 150 metrů a budovy přesahují mnohdy výšku deseti metrů. Pracovalo na ní dva měsíce zhruba 150 řemeslníků z odboru barrandovských dekorací. Tento rekordní čas musel být splněn i z toho důvodu, že již jednou hotová dekorace zcela vyhořela a to pouze jeden den před natáčením. Škoda byla tehdy vyčíslena na více než 100 miliónů korun. Část nově postavené dekorace využil pro své natáčení i seriál CARNIVAL ROW s Orlandem Bloomem v hlavní roli.

Obě dvě řady seriálu KNIGHTFALL se na pozemku o celkové rozloze 160.000 m2 a v ateliérech barrandovských studií natáčely v letech 2016-2018.

Na místě nyní budou probíhat drobné úpravy a po jejich dokončení bude dekorace zcela připravena pro další případné domácí a zahraniční produkce. Nesmírně mě těší, že má Barrandov Studio již po druhé svoji stálou dekoraci, která přiláká nové projekty stejně, jako se to dařilo i při odkoupení dekorace z projektu Borgia.“ uvedl Petr Tichý, generální ředitel Barrandov Studio a.s.