Barrandov Studio se v letošním roce stává oficiálním partnerem předávání cen České filmové a televizní akademie Český lev.

Praha, 22. 1. 2014 

„Barrandov Studio se za dobu existence cen jako producent nebo koproducent podílelo na sedmnácti filmech, které dohromady získaly 106 nominací. Třináct z těchto filmů se prosadilo alespoň v jedné kategorii a celkem si tak filmy spojené s Barrandovem odnesly 48 českých lvů! Jedenáct sošek, což je v historii Cen vůbec nejvíce, získaly snímky Je třeba zabít Sekala a Ve stínu, oba tituly, do nichž Barrandov Studio koprodukčně vstoupilo,“  říká Petr Tichý, generální ředitel Barrandov Studia.

Barrandov Studio zajišťuje stavbu dekorace pro slavnostní večer. „Jsem rád, že dekorace pro letošní ceremoniál vzniká v těch samých rukou, které již přes osmdesát let staví český film,“  dodal Petr Tichý.

Barrandov Studio se dlouhodobě snaží nacházet pro české filmaře ty nejvýhodnější podmínky vzájemné spolupráce. V uplynulém roce si cestu k divákům našlo hned několik projektů, na nichž se Barrandov Studio podílelo partnersky nebo jako koproducent. Ohromný úspěch slavilo na televizních obrazovkách drama Hořící keř. Do kin vstoupily snímky Colette Milana Cieslara, Klauni Viktora Tauše, Křídla Vánoc režisérky Karin Babinské a Nepravděpodobná romance Ivana Vojnára, jejíž scénář již dříve ocenila Filmová nadace RWE a Barrandov Studio. Premiéru v roce letošním bude mít drama Fair Play Andrey Sedláčkové nebo Tři bratři Jana Svěráka. A z českých filmů, jež v loňském roce prošly barrandovskými ateliéry, vstupuje do postprodukční fáze i 8 hlav šílenství Marty Novákové.