Barrandov Studio se letos stalo oficiálním partnerem předávání cen České filmové a televizní akademie Český lev. Barrandovští řemeslníci v těchto dnech dokončují náročnou pódiovou dekoraci, která ozdobí sobotní slavnostní večer v pražském Rudolfinu.

Praha, 18. 2. 2014 

Pod architektonickým vedením Šimona Cabana vzniká v barrandovských dílnách dekorace, která má dokreslit atmosféru Dvořákovy síně. Prvky stavby mají především splynout s působivým prostorem sálu.

Dvořákova síň je vynikající ukázkou novorenesančního architektonického slohu a právě na jeho kvalitu musí dekorace organicky navazovat. „Stavba dekorace je náročná především s ohledem na specifické kvality povrchů a materiálů, které se v interiéru sálu uplatňují. Na projektu se proto podílejí naši přední štukatéři, patinéři i scéničtí malíři,“ říká vedoucí Dekorací Barrandov Studia Štěpán Červený.

Výrazně vysoké nároky na řemeslné zpracování a konstrukční pojetí zamýšlené dekorace klade ovšem také samotné stavební uspořádání Rudolfina a především možné přístupové cesty do sálu. „S ohledem na přístupová omezení jsme museli prakticky celou dekoraci nejprve po dílcích sestavit u nás na Barrandově, otestovat stabilitu jejích prvků a funkčnost. Poté bude opět rozebrána na menší části, které teprve můžeme instalovat do Dvořákovy síně,“ dodává Štěpán Červený.

Barrandov Studio se rovněž výrobně podílelo hned na několika snímcích, které získaly pro letošní ročník Českých lvů nadprůměrný počet nominací. V barrandovských ateliérech zčásti vzniklo historické drama Hořící keř se čtrnácti nominacemi, tragikomedie Klauni je nominována v osmi kategoriích. A se třemi nominacemi jde do sobotního klání i koprodukční projekt Barrandov Studia Colette. Barrandov Studio podporuje český film dlouhodobě a vždy se snaží najít optimální podmínky spolupráce s českými filmaři, ať již z pozice koproducenta či poskytovatele partnerského plnění.

„Jsem rád, že dekorace pro letošní ceremoniál vzniká v těch samých rukou, které již přes osmdesát let staví český film,“ uvádí generální ředitel společnosti Petr Tichý.