Barrandovské kostýmy a rekvizity se vrátily z natáčení portrétu slavné švédské královny Kristýny. Koprodukční snímek režiséra Miky Kaurismäkiho vznikal převážně ve Finsku. Jedná se o vůbec první příležitost, kdy rekvizity z Barrandova do této severské země zamířily.

Praha, 27. 5. 2014 

„Pro natáčení převážně na finském hradě Turku putovalo z našich sbírek na tři sta padesát kusů rekvizit a osmdesát kostýmních kompletů. Jedná se o naši první dodávku na natáčení přímo do Finska,“ uvedla vedoucí Fundusu Barrandov Studia Věra Krátká. „Skandinávští producenti patří dlouhodobě k nejlepším zákazníkům barrandovského Fundusu, proto věříme, že tato zakázka nám pomůže ještě posílit naši pozici.“

Snímek vypráví životní příběh Kristýny I. Švédské (1626-1689) která byla prohlášena královnou po smrti otce Gustava II. Adolfa již ve svých šest letech. Za vlády této ženy plné rozporů bylo Švédsko výrazným hráčem v třicetileté válce. Byla považována za znalkyni kultury a byla vášnivou sběratelkou umění. Právě ona nechala z Prahy odvézt těsně před podepsáním Vestfálského míru velkou část Rudolfovy umělecké sbírky. Současně byla známá hrubozrnnými vtipy a zálibou ve vojenské strategii. První láskou se jí stal v patnácti letech bratranec Karel Gustav, jehož nástupu na trůn později pomohla, aniž si jej ovšem kdy vzala za manžela. Celý život ji totiž pojilo pouto s důvěrnicí Ebbou Sparre.

Projekt The Girl King je mezinárodní koprodukcí Švédska, Finska, Německa, Francie a Kanady. V hlavních rolích se představí Malin Buska jako Kristýna a Sarah Gadon jako její důvěrnice Ebba Sparre. Kancléře a člena regentské rady hraje Michael Nyqvist, známý zejména rolí Mikaela Blomkvista, hlavního hrdiny filmového zpracování best-sellerů Stiega Larssona. Snímek režíruje Mika Kaurismäki, bratr o něco známějšího Akiho, uznávaný autor řady nezávislých filmů a hudebních dokumentů, ale také žánrových projektů, jimž se věnuje zejména v Brazílii, kde dlouhodobě žije. Objednatelem kostýmů a rekvizit z Barrandova právě jeho společnost Marianna Films. Do kin by mělo historické drama vstoupit v roce 2015.