Společnost Barrandov Studio stále více podporuje studentskou filmovou tvorbu.

Praha, 14. 4. 2011 

Ve spolupráci s domácími filmovými školami nabízí jejich studentům výhodné podmínky při využívání profesionálních služeb barrandovského studia. Na Barrandově tak například právě končí natáčení slibného absolventského projektu pražské FAMU Příliš mladá noc.

„Věříme, že budoucí nadějní filmaři potřebují zkušenost s natáčením v prostředí profesionálních filmových studií. Barrandov je tudíž pro studentské projekty ideální platformou, která jim kromě neocenitelné zkušenosti nabízí i celou řadu konkrétních výhod při využívání našich služeb. Studentům vycházíme vstříc ve Filmových laboratořích, s pronájmem ateliérů anebo při zápůjčkách kostýmů a rekvizit z Fundusu,“ říká obchodní ředitel Barrandov Studia Petr Tichý s tím, že v poslední době tak na Barrandově například svůj školní snímek CTRL Emotion natáčel herec a zároveň student režie na písecké FAMO Vojta Kotek. Vznikal zde také úspěšný absolventský film z téže školy Automatic for the People v režii Jana Vejnara.

V současnosti v barrandovských ateliérech končí natáčení absolventského snímku pražské FAMU Příliš mladá noc nadějného slovinského režiséra Olma Omerzua. „Barrandov nabízí jedno z nejlepších zázemí v Evropě. Vysoce kvalitní laboratorní zpracování, stejně tak i ostatní služby. Výhodou barrandovských ateliérů je koncentrace většiny složek pro výrobu filmu na jednom místě. Práce v ateliéru je nezbytná pro film takového typu, jako je právě ten náš. V reálu by nebylo prakticky možné jej natočit,” uvedl na adresu Barrandova režisér slovinského snímku.

Civilně pojaté drama Příliš mladá noc rozehrané v kulisách obyčejného panelákového bytu sleduje první setkání dvou malých dětí, Balušky a Řezáče, s láskou a sexualitou. Dětství se ve filmu neobjevuje pouze jako ústřední téma. Dětský svět se totiž po celou dobu zrcadlí ve světě dospělých a naopak. Každá dětská postava má ve filmu svoje dospělé alter ego. „Příliš mladá noc není ani klasický příběh o dětství, ani obyčejný film o dospívání, jde v něm spíše o jakousi alegorii, kde se mužské a ženské archetypy rozehrávají mimo jiné i v dětském světě,“ komentuje své téma režisér. Snímku vévodí herecké obsazení, kdy se v rolích dospělých postav představí například Jiří Černý nebo Martin Pechlát (Účastníci zájezdu) z Divadla Komedie. Hudbu skládá uznávaný režisér a hudebník Petr Marek. Příliš mladou noc koprodukují společnosti Endorfilm, FAMU Studio a slovinská Ars Media. Premiéra je plánována na únor příštího roku.