Společnost Barrandov Studio se letos opět stává partnerem slavnostního předávání výročních cen Asociace českých kameramanů. Již sedmnáctý ročník těchto prestižních profesních ocenění se uskuteční již tuto sobotu 25. února večer v pražském kině Lucerna. Společnost Barrandov Studio letos poprvé ocení výherce hned ve dvou kategoriích.

Praha, 23. 2. 2012 

Barrandov Studio je tradičním patronem Ceny za vynikající kameramanské filmové dílo (v loňském roce Alexander Šurkala za kameramanské pojetí snímku Habermannův mlýn). Letos poprvé přebírá také záštitu nad studentskou kategorií, nazvanou Uznání Jaroslava Kučery, jejíhož výherce porota vybírá z řad studentů českých filmových škol. Nejlepšímu studujícímu kameramanovi roku předá obchodní ředitel Barrandov Studio Petr Tichý symbolický šek na využití služeb společnosti (filmové laboratoře, pronájem ateliérů).

„Barrandov Studio se vždy snažilo aktivně podporovat studentskou tvorbu,“ říká Petr Tichý a vysvětluje koncept ocenění: „Jako odměnu poskytneme výherci na služby našich filmových laboratoří a na pronájem ateliéru jakýsi kredit, který bude moci čerpat dle vlastního uvážení a potřeb na tom kterém budoucím projektu. Věříme, že je to pro mladé tvůrce ta vůbec nejlepší možná forma podpory, protože je bude stimulovat v další práci a profesionálním rozvoji.“

Systém podpory studentské tvorby existuje ve využívání služeb Barrandov Studia dlouhodobě. Služeb barrandovských Filmových laboratoří využily v minulém roce tři stovky studentských projektů. Výhodnou cenovou nabídku dostávají studující filmaři i ve Fundusu kostýmů a rekvizit, v pronájmu ateliérů či využití dabingových studií.

Výrazně úspěšným projektem s přímou podporou Barrandov Studia byl v loňském roce například absolventský snímek studenta FAMU Olma Omerzua s názvem Příliš mladá noc. „Barrandov nabízí jedno z nejlepších zázemí v Evropě. Vysoce kvalitní laboratorní zpracování, stejně tak i ostatní služby. Výhodou barrandovských ateliérů je koncentrace většiny složek pro výrobu filmu na jednom místě. Práce v ateliéru je nezbytná pro film takového typu, jako je právě ten náš. V reálu by nebylo prakticky možné jej natočit,” uvedl na adresu Barrandova režisér. O kvalitách projektu svědčí i jeho výběr do prestižní sekce Forum v rámci právě skončeného festivalu Berlinale. Do české distribuce míří snímek koncem března.