Společnost Barrandov Studio vstupuje jako koproducent do dalšího projektu. Snímek s pracovním názvem Kastelánka navazuje na příběh krásné markytánky Marie, divácky vůbec nejúspěšnější původní projekt německé stanice SAT 1. Natáčení v barrandovských ateliérech startuje právě dnes a na televizní obrazovce by se měl výsledný snímek objevit v příštím roce.

Praha, 23. 8. 2011 

„Štáb využije k natáčení barrandovský exteriérový pozemek stejně jako ateliérové prostory. Barrandov Studio do projektu dále vstupuje službami Fundusu kostýmů a rekvizit. Barrandov ovšem projektu poskytuje kompletní zázemí, od kancelářských prostor po rekvizitárny, kostymérny či maskérny. Stává se tak produkční základnou i při následném přesunu štábu na další lokace v České republice, jako jsou hrady Točník nebo Křivoklát,“ říká obchodní ředitel Barrandov Studia Petr Tichý.

V novém filmovém zpracování předlohy Iny Lorentzové s pracovním názvem „Kastelánka“ žije Marie (Alexandra Neldel) konečně bezstarostným a šťastným životem se svým mužem Michelem a malou dcerkou Trudi na vlastním hradě. Ale osud tomu chce jinak. Michel se musí vydat po boku krále Zikmunda na válečné tažení proti husitům. Když Marie krátce poté dostane zprávu, že její muž padl v boji, nechce tomu uvěřit. Pouto jejich vzájemné lásky je tak silné, že Marie cítí, že je její muž stále ještě naživu. V touze zachránit svou rodinu se Marie vydá do nepřátelské země po stopách Zikmundových vojsk, aby po Michelovi pátrala. Začíná souboj s časem, a zároveň boj proti všemocnému nepříteli, který se všemi prostředky snaží její plány zhatit a samotnou Marii zničit…

V hlavní roli oddaně milující Marie se představí populární německá herečka Alexandra Neldel (Zběsilá jízda, seriál Berlín, Berlín), která již dobře zná Českou republiku z natáčení televizního filmu Die Rebellin (2009) režisérky Ute Wieland pro německou ZDF. Role krále Zikmunda se ujal známý německý herec Götz Otto (Zítřek nikdy neumírá, Pád Třetí říše). Do epizodních rolí se ovšem počítá i s obsazením českých herců. Snímek režíruje zkušený německý režisér Hansjörg Thurn.

Producentem německo-rakousko-českého filmu stanice SAT 1 je společnost TV60 Filmproduktion z Mnichova, koproducenty společnosti AI Film z Rakouska, Wilma Film Praha a Barrandov Studio. Mariin příběh je v krátké době dalším mezinárodním projektem, do nějž se Barrandov Studio zapojilo. „Do budoucna hodláme být v oblasti mezinárodních koprodukcí ještě aktivnější. Dobový detektivní thriller Ve stínu v režii Davida Ondříčka je již ve fázi postprodukce. A v tuto chvíli z pozice možného koproducenta jednáme i o projektech z Ruska, Arménie či Gruzie,“ dodal Petr Tichý.