Fundus společnosti Barrandov Studio se podílí na přípravě nového akčního fantasy inspirovaného známou pohádkou bratří Grimmů o Perníkové chaloupce.

Praha, 21. 3. 2011 

Hvězdně obsazený snímek se právě nyní natáčí v Německu a premiéru by měl mít v březnu příštího roku.
„Fundus zapůjčil pro natáčení ve Studiu Babelsberg několik kusů nábytku a především téměř 150 exemplářů dobového keramického nádobí. Zpět na Barrandov by se rekvizity měly vracet v červnu letošního roku,“ říká ředitelka Fundusu Barrandov Studia Věra Krátká.

Akční pohádka s názvem Hansel and Gretel: Witch Hunters vypráví příběh Jeníčka a Mařenky patnáct let po jejich zážitcích v Perníkové chaloupce. Stali se z nich profesionální lovci čarodějnic, ale nyní stojí před nejtěžším úkolem, kdy musí porazit tlupu černokněžníků vedených zákeřnou Muriel.

Snímku vévodí hvězdné herecké obsazení. Jeníčka si zahraje na Oscara nominovaný Jeremy Renner (například Smrt čeká všude, The Town) a Mařenku krásná Gemma Arterton (mj. bondovka Quantum of Solace, Souboj Titánů nebo Princ z Persie). Jejich úhlavní protivnici pak ztvární populární Famke Janssen, asi nejznámější díky roli Dr. Jean z filmové adaptace komiksu X-Men. Režii (podle vlastního scénáře) bude mít na starosti talentovaný Tommy Wirkola, který si získal hororové publikum svým Mrtvým sněhem (2009) o boji skupiny studentů proti nacistickým zombies v kulisách zasněžených velehor.

„Barrandov Studio se tak po několika letech podílí na dalším grimmovském projektu. Kletbu Bratří Grimmů natočil ve spolupráci s barrandovskými ateliéry známý Terry Giliam v roce 2005,“ dodává obchodní ředitel Barrandov Studia Petr Tichý.