Dvanáctidílný koprodukční seriál o nechvalně proslulém italském rodu krvavých Borgiovců, který několik měsíců vznikal i v barrandovských studiích, se konečně dostává na televizní obrazovky. V těchto dnech seriál začínají vysílat francouzská televize Canal Plus a německá televize ZDF.

Praha, 26. 10. 2011 

Hlavní roli papeže Alexandra VI., vlastním jménem Rodriga Borgii, kolem jehož rodiny se složitá síť intrik a vražedných úkladů rozehrává, ztvárnil herec John Doman, známý především z detektivního seriálu The Wire. Jeho dceru Lukrezii ztvárňuje mladičká rusko-německá herečka Isolda Dychauková. Ale v obsazení figurují i česká jména jako Jiří Mádl, Tereza Voříšková nebo Miroslav Táborský.

Natáčení jejich osudů probíhalo kompletně na území České republiky a samozřejmě i na Barrandově. Věrná kopie Sixtinské kaple byla na několik měsíců vybudována v ateliéru číslo 5 a na exteriérovém pozemku vyrostla unikátní dekorace raně renesančního Říma s Náměstím Sv. Petra. „Fascinuje mě, co čeští umělci a řemeslníci dokázali. V ateliérech vyrostl Řím, mám k dispozici vlastní Sixtinskou kapli. A všechno je jako opravdové," pochvaloval si jeden z režisérů seriálu Oliver Hirschbiegel (Pád Třetí říše, Invaze). Vizuální podobu příběhu Borgiovců měl na starosti kameraman Ousama Rawi, který se mimo jiné podílel i na jiném historickém seriálu Tudorovci.