Výstava
Výstava "Barrandovská výročí"

DOČASNÁ VÝSTAVA

Barrandovská výročí aneb 120 let československého filmu

Co pojí filmy Vynález zkázy, Rozmarné léto, Adéla ještě nevečeřela nebo Princ a Večernice? Všechny slaví kulaté výročí od svého vzniku!

Připravili jsme pro vás výstavu kostýmů a fotografií z filmů vznikajících ve spolupráci s Barrandov Studiem. Dozvíte se například, který seriál se natáčel v kulisách filmu Anděl svádí ďábla nebo kde všude si zahrály kostýmy a dekorace z filmu Panna a netvor. To a mnohé další můžete vidět v našem výstavním prostoru Filmpoint od 12. 5. do 30. 11. 2018. 

STÁLÁ EXPOZICE

Filmový Barrandov - od historie k současnosti

V rámci stálé expozice se Vám Barrandov Studio představí prostřednictvím kostýmů, rekvizit a dalších kuriozit jak z projektů minulých, tak těch současných. Nechybí plesové šaty z pohádky Tři oříšky pro Popelku, prsteny a korunovační klenoty ze seriálu Arabela nebo auto ze sci-fi seriálu Návštěvníci. Dále Filmpoint nabízí náhled do zákulisí filmových řemesel, konkrétně do kostymérny, maskérny a dílny, kde vznikají filmové dekorace. Technicky založení návštěvníci pak ocení ukázky filmové techniky.


Fotokoutek

V prostorách pod Filmpointem je pro návštěvníky připraven výběr z klobouků a oděvních doplňků ve kterých se mohou na památku vyfotografovat vlastním fotoaparátem.

OTEVÍRACÍ DOBA PRO VEŘEJNOST

SO a NE 10.00 - 16.00

 
OTEVÍRACÍ DOBA PRO SKUPINY (10 a více osob) NA OBJEDNÁVKU

PO až PÁ 10.00 - 16.00


OBJEDNÁVKY A REZERVACE SKUPINOVÝCH NÁVŠTĚV

filmpoint@barrandov.cz

VSTUPNÉ

Základní vstupné....... 120 Kč

Zlevněné vstupné ..... 100 Kč (děti 4 - 15 let, studenti, senioři, ZTP)

Rodinné vstupné ....... 300 Kč (2 dospělí + max. 3 děti do 15 let)

Zdarma: děti do 3 let (včetně) a průvodci ZTP

Skupina min. 10 osob... 90 Kč/os.

Školy (MŠ, ZŠ, SŠ)....... 70 Kč/os. + pedagogický dozor zdarma

KDE NÁS NAJDETE

Výstavní prostor Filmpoint se nachází přímo v hlavní budově Barrandov Studia na Kříženeckého nám. 322/5, 152 00 Praha 5. Vstup do Filmpointu je přímo pod neonem BARRANDOV STUDIO, ve středu budovy. Nejbližší zastávka MHD je "Filmové ateliéry", kde staví autobusy č. 105 a 230.