Filmy Bořivoje Zemana
Filmy Bořivoje Zemana

DOČASNÁ VÝSTAVA

Filmy Bořivoje Zemana

Kdo by neznal pohádky Šíleně smutná princezna, Byl jednou jeden král nebo komedie s  Andělem.  Co mají společného? Všechny je spojuje osoba režiséra Bořivoje Zemana, který by letos oslavil 105 let.

Při této příležitosti připravilo Barrandov Studio výstavu kostýmů a rekvizit ze známějších i méně známých filmů Bořivoje Zemana. K vidění jsou například kostýmy Heleny Vondráčkové a Václava Neckáře z pohádky Šíleně smutná princezna, kostým Jana Wericha i jeho královských dcer z pohádky Byl jednou jeden král nebo kostýmy Květy Fialové z komedie Fantom Morrisvillu.

Zároveň se u příležitosti 65 let od premiéry vrací kostýmy z pohádky Pyšná princezna na „místo činu“, na Státní zámek Telč, kde tato nesmrtelná pohádka vznikala. K vidění budou po celou sezónu v Zámecké galerii. Pro návštěvníky Filmpointu je připraven k nahlédnutí literární scénář pokračování Pyšné princezny, který však nikdy nebyl realizován. Dozvíte se tak, jaké nástrahy by čekaly na Miroslava a Krasomilu po 20 letech.

STÁLÁ EXPOZICE


Filmový Barrandov - od historie k současnosti

V rámci stálé expozice se Vám Barrandov Studio představí prostřednictvím kostýmů, rekvizit a dalších kuriozit jak z projektů minulých, tak těch současných. Nechybí plesové šaty z pohádky Tři oříšky pro Popelku, prsteny a korunovační klenoty ze seriálu Arabela nebo auto ze sci-fi seriálu Návštěvníci. Dále Filmpoint nabízí náhled do zákulisí filmových řemesel, konkrétně do kostymérny, maskérny a dílny, kde vznikají filmové dekorace. Technicky založení návštěvníci pak ocení ukázky filmové techniky.


Fotokoutek

V prostorách pod Filmpointem je pro návštěvníky připraven výběr z klobouků a oděvních doplňků ve kterých se mohou na památku vyfotografovat vlastním fotoaparátem.

OTEVÍRACÍ DOBA PRO VEŘEJNOST

SO a NE 10.00-16.00

OTEVÍRACÍ DOBA PRO SKUPINY (10 a více osob) NA OBJEDNÁVKU

PO až PÁ 10.00-16.00


OBJEDNÁVKY A REZERVACE SKUPINOVÝCH NÁVŠTĚV

filmpoint@barrandov.cz

VSTUPNÉ

Základní vstupné....... 120 Kč

Zlevněné vstupné ..... 100 Kč (děti 4 - 15 let, studenti, senioři, ZTP)

Rodinné vstupné ....... 300 Kč (2 dospělí + max. 3 děti do 15 let)

Zdarma: děti do 3 let (včetně) a průvodci ZTP

Skupina min. 10 osob... 90 Kč/os.

Školy (MŠ, ZŠ, SŠ)....... 70 Kč/os. + pedagogický dozor zdarma

KDE NÁS NAJDETE

Výstavní prostor Filmpoint se nachází přímo v hlavní budově Barrandov Studia na Kříženeckého nám. 322/5, 152 00 Praha 5. Vstup do Filmpointu je přímo pod neonem BARRANDOV STUDIO, ve středu budovy. Nejbližší zastávka MHD je "Filmové ateliéry", kde staví autobusy č. 105 a 230.