Barrandov Studio jako producent a koproducent

Detail fotografie

Barrandov Studio je významným filmovým producentem a koproducentem a obě tato poslání se prolínají jeho více než osmdesátiletou historií. Barrandov se jako producent nebo koproducent podílel na desítkách filmových projektů. K nejvýznamnějším patřily např. Želary v režii Ondřeje Trojana, Obsluhoval jsem anglického krále režiséra Jiřího Menzela, Jedna ruka netleská v režii Davida Ondříčka, Otesánek od Jana Švankmajera, Mistři v režii Marka Najbrta, Nejkrásnější hádanka od Zdeňka Trošky nebo Ve stínu Davida Ondříčka.

Barrandov nikdy nebyl jen lokálním studiem zaměřeným na domácí trh. Byl a zůstává křižovatkou, kde se potkávají světové filmové národní kultury. Proto jsme se podíleli i na vzniku takových zahraničních projektů jako byl evropský velkofilm s hvězdným obsazením Lazebník Sibiřský (režie Nikita Michalkov, v hlavní roli Julia Ormond). Spolupracovali jsme i na filmu Underground (režie Emir Kusturica), který získal Zlatou palmu v Cannes v roce 1995.

Žádost o koprodukci s Barrandov Studio a.s. je zpracovávána v sedmi krocích:

Uvádíme zde pro vás předpokládaný postup, podle nějž bude vaše žádost v rámci společnosti posuzována. Upozorňujeme, že bez zaslání všech požadovaných materiálů si naše společnost vyhrazuje právo se žádostí nezabývat.

  1. zaslání producentského synopsis package: námět / scénář, informace o producentovi, dosud známých koproducentech, režisérovi, hereckém obsazení a dalších členech tvůrčího štábu, informace o předkupu práv, aktuálním stavu zafinancování, vč. představy o roli Barrandov Studio a.s. a celkový finanční plán (případně rozpočet).
  2. podrobná interní evaluace projektu: Obsahuje balíček všechny požadované informace? Přináší projekt zajímavé téma pro Barrandov Studio? - v tomto kroku bude především posuzována kredibilita producenta a kvalita scénáře; vč. odborných posudků
  3. interní připomínkovací řízení
  4. výchozí nabídka producentovi
  5. vyjednávací proces
  6. konečné stanovení vyjednaných podmínek
  7. podpis koprodukční smlouvy

Žádosti o koprodukci

Barrandov Studio a.s.
Kříženeckého nám. 322/5
152 00 Praha 5 Hlubočepy
IČ: 28172469
DIČ: CZ28172469
Lubomír Konečný,
vedoucí produkčního a producentského centra:
Mob.: +420 775 077 575
E-mail: lkonecny@barrandov.cz